Kanoe.cz

Rolenc a Hála obhájili mistrovský titul ve sprintu

O-Rolenc-C1 SpindlV Roudnici nad Labem dnes nezklamal nikdo z hlavních favoritů a domácí tituly putují do správných rukou. Mistrovské zlato obhájil úřadující mistr světa Ondřej Rolenc z Pardubic a prvenství z loňského roku zopakoval i olomoucký kajakář Richard Hála. V kategorii deblkanoistů triumfovala třetí loď z loňského mistrovství světa v této disciplíně Marek Rygel (KK Brno) s Petrem Veselým (Dolní Kounice). Formu prokázala i kajakářka Klára Paďourová (Vysoké Mýto), která o víkendu startovala poprvé v letošním seriálu českých pohárů. Mistrovský titul si na krk pověsila i singlkanoista Radka Valíková (Pardubice).

Možná ještě důležitější než boj o domácí tituly byl dnes souboj o poslední body do kvalifikační tabulky pro oba hlavní vrcholy sjezdové sezony. Dvěma sprinty v Roudnici se uzavřela nominace pro mistrovství světa ve sprintu, které se pojede na konci června ve Vídni. Dva sprintové závody byly také konečnou stanicí šestidílné kvalifikace mistrovství Evropy, to se v bosenské Banja Luce uskuteční už za tři týdny. Po dlouhých třinácti letech  se poprvé na mezinárodní vrchol sezony neprobojoval deblkanoista David Lisický, který vybojoval několik individuálních medailí na MS i ME a ve své sbírce má i titul mistra světa v závodě družstev.

Naopak premiéru v české reprezentaci si odbude kajakář Jan Olejník, který si vyjel start na mistrovství světa díky třetímu a čtvrtému místu v Roudnici. Olejník loni úspěšně bojoval mezi juniory a letos prokázal rychlostní dispozice znovu a to přesto, že trénink šel v poslední době trochu stranou kvůli studijním povinnostem, konkrétně přípravě na maturitu. Studium, v tomto případě medicíny, upozaďuje i sportovní kariéru kajakářky Kláry Paďourové, která kvůli náročným školním povinnostem vynechá premiérové mistrovství světa do třiadvaceti let, které se pojede na začátku srpna v USA.

Zajímavostí je i jediná posádka kategorie C2 ženy, do níž společně zaklekly Radka Valíková s Eliškou Čapákovou, mimochodem obě sjezdařky si zajistily start na MS ve své hlavní kategorii singlkanoistek respektive kajakářek, a ve Vídni naše děvčata okusí tuto zcela novou disciplínu.

Výsledky víkendových závodů:
Sobotní 7. ČP ve sprintu - http://www.results.cz/results.php?lang=&param=15053W1
Nedělní 8. ČP  a MČR ve sprintu - http://www.results.cz/results.php?lang=&param=15054W1

Konečný stav nominace do reprezentačních družstev ČR ve formátu PDF:
pdf - ME Banja Luka (BIH)
pdf - MS sprint Vídeň (AUT)
pdf - MS U23 Bryson City (USA)

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF