Kanoe.cz

Sjezdaři začínají bojovat o mistrovství světa ve sprintu

Vyhlaseni spindlDalším víkendovým dvojzávodem českých pohárů se sjezdařům na divoké vodě přehoupne nominace na mistrovství Evropy do druhé poloviny. Zároveň se rozjede kvalifikace na vrchol sezony - mistrovství světa ve sprintu, které na konci června bude hostit zánovní vodácký areál ve Vídni.

Po uplynulých dvou týdnech těžké, peřejnaté vody na Kamenici a Labi, ale víkend na Otavě příliš optimisticky, co náročnosti tratě, nevypadá. Otava má na svém horním toku vody málo a sníh ze Šumavy už zmizel. Jedinou šancí, která by mohla odvrátit přeložení závodu z atraktivní tratě mezi Čeňkovou Pilou a Rejštejnem níže po toku Otavy, je vydatný déšť, který se od zítřka v oblasti čeká.

Radka VALIKOVA C1M

Radka Valíková - jediná singlkanoistaka, která se v neděli spustila do Labské soutěsky, Foto: Jan Homolka

Nejrůznější problémy favoritů v nedělním sjezdu ve Špindlerově Mlýně podstatně zamíchaly průběžnou tabulkou kvalifikace na mistrovství Evropy. Z tohoto závodu na Labi opět pořizovala záznam Česká televize, která odvysílá (v premiéře 30.4. 2015 v 10:10) obrazově atraktivní desetiminutový záznam na svém kanálu ČT sport.  Na facebooku ČSK naleznete krátkou videoupoutávku na záznam ČT.

Na Šumavě se o víkendu pojedou celkem tři závody. V sobotu úvodní sprint sezony (kvalifikakce na ME i MS) a také mistrovství republiky v závodě družstev na dlouhé trati. Neděle pak bude patřit českému poháru v klasickém sjezdu, ten bude posledním dlouhým nominačním závodem na mistrovství Evropy

pdf - Průběžný stav nominace po dvou odjetých závodech naleznete
pdf - Systém nominace na MS a ME 2015 ve sjezdu

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF