Kanoe.cz

Hála po rychlostní „vložce" vyjel titul mistra republiky U23 v dlouhém sjezdu

Richard-HALA-K1MPo mistrech republiky v dlouhém sjezdu mezi seniory známe i nové české šampiony v téže disciplíně do třiadvaceti let. Na Labi pod přehradou Labská, která pro vodáky otevřela svá stavidla po dvou letech, zajeli v sobotu nejrychlejší časy favorité, jmenovitě Ondřej Rolenc (singlkánoe muži) Anežka Paloudová (kajak ženy), Filip Jelínek s Václavem Kristkem (deblkánoe muži) a Richard Hála (kajak muži).

Hála vynechal minulý týden sjezdy na Kamenici, v týdnu navíc bojoval v Račicích při nominačních závodech na mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice, které se za týden uskuteční tamtéž a tak pro něj peřejnaté Labe představovalo letošní premiéru, co se skutečně divoké vody týče. „Přesun z klidné vody na divokou nebyl žádný problém, myslím, že jsem to zvládl dobře. Co mě ale překvapilo, byla neskutečně studená voda, která ve Špindlu tekla. Já jsem zvyklý jezdit hodně na lehko, ale tady to bez dlouhé bundy prostě nešlo, strašná zima,“ komentoval rozdíl oproti rychlostní kanoistiky Hála.

Hála není jediný, kdo letos zkouší rychlostní kanoistiku. Těsnou, ale bohužel neúspěšnou bitvu o start na ME v Račících svedl i Karel Slepica, kterému spolu s Filipem Švábem účast na deblkajaku v závodě na 200 metrů o vlásek unikla. Hála spolu Martinem Seidlem ujel ve stejné disciplíně čtvrté místo a s výsledkem byl spokojený, „Naším cílem je mistrovství Evropy do třiadvaceti let. Nominační závody na tento šampionát budou až v dubnu a tak jsme si jen chtěli otestovat formu. Ztráta vteřiny na vítěze je dost, ale na druhou stranu jsme spolu odjeli asi jen čtyři tréninky, takže z tohoto pohledu je to pozitivní,“ hodnotil svou rychlostní „exkurzi“ staronový mistr republiky ve sjezdu do třiadvaceti let.

Richard HALA K1M

Richard Hála - mistr ČR U23 2015

Mnohem zajímavější pohled ze břehu na vodu přinesl nedělní český pohár, který byl zároveň druhou nominací na mistrovství Evropy v Banja Luce. Sjezd se oproti sobotě protáhl přes obávanou soutěsku a o nechtěná dramatická vystoupení nebyla nouze. Závod nedokončil vítěz všech předchozích českých pohárů na kajku Kamil Mrůzek, který přehradil úzkou soutěsku a zpět do koryta mu pomáhali záchranáři. O loď přišla i jedna z jezdících legend kajakář Tomáš Zástěra a v horní části tratě vyplavala v sobotu nejlepší posádka Jelínek - Kristek. „Letos těch problémů bylo skutečně hodně, až jsem z toho, co se dělo byl překvapený,“ okomentoval sjezdy přes soutěsku Hála, kterému se ale chyby vyhnuly a připsal si druhé místo do nominační tabulky.

Výsledky ve formátu PDF.
Sobotní 3. ČP a MČR U23 v dlouhém sjezdu
Nedělní 4. ČP v dlouhém sjezdu

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF