Kanoe.cz

Krumlovský Down-Town, MČR dorostu v klasickém sjezdu

Prvním letošním národním mládežnickým šampionátem na divokých vodách byl mistrovský závod dorostu v klasickém sjezdu, který se uskutečnil uplynulou sobotu v Českém Krumlově .

02

K dorosteneckému závodu se v průběhu jara připojil také první díl Českého poháru žáků. Nejen z pohledu pořadatele šlo v tomto případě o přínos pro závod. Žákovské startovní pole závod nikterak nekomplikovalo, naopak přispělo k jeho obohacení. Z žákovského pohledu je motivační přínos při spojení s dorosteneckým závodem zřejmý. Technicky terén odpovídal směrným věkovým kategoriím. Závod samotný byl netradiční tím, že trasa byla zasazena výhradně do městského prostředí, sžitého s řekou.

02

Do závodu nastoupilo na 130 lodí ze dvou desítek oddílů a výsledkově se v něm prosazovali vesměs favorité, i když nebyla nouze ani o karamboly některých z nich.

Vcelku suverénně obhájila dorostenecký titul v dlouhém závodě na kajaku i singlkanoi brněnská závodnice Martina Satková.

O suverenitě se dá hovořit také v kategorii deblkanoistů, kde dvojice Filip Jelínek-Václav Kristek, která se ihned po závodě přesunula do Italské Valteliny - dějiště letošního světového seniorského šampionátu, zvítězila s více než minutovým náskokem. Valašsko-meziříčský závodník Václav Kristek si z Českého Krumlova odvezl dorostenecké tituly hned dva. V závodě singlkanoistů bojoval o celkové vítězství s Litovelským Michalem Šmoldasem a vavříny nakonec brali oba dva, Václav Kristek za starší dorostence a Michal Šmoldas za mladší.

02

Tradičně nejvyrovnanější závodní pole bylo mezi kajakáři. S přesvědčivým náskokem nakonec Českým Krumlovem nejrychleji prolétl Olomoucký borec Adam Neubert, o pořadí za ním pak rozhodovaly už jen vteřinky. Do tohoto houfu pronásledovatelů patřil i nejlepší mladší dorostenec - Vojtěch Zapletal z Dukly Brandýs. I on si domů odvezl tituly dva, když společně s bratrem Mikulášem v deblech dominovali mladším dorostencům.

02

Jediným drobným nedostatkem závodu byla slabá účast v kategoriích starších dorostenek. Závody v této věkové kategorii se tak v Českém Krumlově vůbec neotevřely, na což třeba doplatily v závodě družstev favorizované hlídky domácích závodnic.

V závodě družstev se jinak medaile rozdělovaly zejména mezi tradiční sjezdové bašty – Olomouc, Valašské Meziříčí, Litovel, Brno... Naprázdno ale nevyšli ani domácí závodníci.

Za pořádající oddíl SK Vltava Český Krumlov - Tomáš Palouda

Foto: Dalibor Benych

Výsledky závodů:
MČR dorostu, individuální závod
MČR dorostu, závod družstev
1.závod ČP žáků
Sobotní veřejný závod celkově
Krumlovský Down-Town (nedělní veřejný závod)

Fotogalerie:
www.benych.cz/ostatni/kanoe2014/fotogalerie.htm

danus1.rajce.idnes.cz/Krumlov_DOWN_TOWN_2014/

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF