Kanoe.cz

Krumlovský Down-Town, MČR dorostu v klasickém sjezdu

Prvním letošním národním mládežnickým šampionátem na divokých vodách byl mistrovský závod dorostu v klasickém sjezdu, který se uskutečnil uplynulou sobotu v Českém Krumlově .

02

K dorosteneckému závodu se v průběhu jara připojil také první díl Českého poháru žáků. Nejen z pohledu pořadatele šlo v tomto případě o přínos pro závod. Žákovské startovní pole závod nikterak nekomplikovalo, naopak přispělo k jeho obohacení. Z žákovského pohledu je motivační přínos při spojení s dorosteneckým závodem zřejmý. Technicky terén odpovídal směrným věkovým kategoriím. Závod samotný byl netradiční tím, že trasa byla zasazena výhradně do městského prostředí, sžitého s řekou.

02

Do závodu nastoupilo na 130 lodí ze dvou desítek oddílů a výsledkově se v něm prosazovali vesměs favorité, i když nebyla nouze ani o karamboly některých z nich.

Vcelku suverénně obhájila dorostenecký titul v dlouhém závodě na kajaku i singlkanoi brněnská závodnice Martina Satková.

O suverenitě se dá hovořit také v kategorii deblkanoistů, kde dvojice Filip Jelínek-Václav Kristek, která se ihned po závodě přesunula do Italské Valteliny - dějiště letošního světového seniorského šampionátu, zvítězila s více než minutovým náskokem. Valašsko-meziříčský závodník Václav Kristek si z Českého Krumlova odvezl dorostenecké tituly hned dva. V závodě singlkanoistů bojoval o celkové vítězství s Litovelským Michalem Šmoldasem a vavříny nakonec brali oba dva, Václav Kristek za starší dorostence a Michal Šmoldas za mladší.

02

Tradičně nejvyrovnanější závodní pole bylo mezi kajakáři. S přesvědčivým náskokem nakonec Českým Krumlovem nejrychleji prolétl Olomoucký borec Adam Neubert, o pořadí za ním pak rozhodovaly už jen vteřinky. Do tohoto houfu pronásledovatelů patřil i nejlepší mladší dorostenec - Vojtěch Zapletal z Dukly Brandýs. I on si domů odvezl tituly dva, když společně s bratrem Mikulášem v deblech dominovali mladším dorostencům.

02

Jediným drobným nedostatkem závodu byla slabá účast v kategoriích starších dorostenek. Závody v této věkové kategorii se tak v Českém Krumlově vůbec neotevřely, na což třeba doplatily v závodě družstev favorizované hlídky domácích závodnic.

V závodě družstev se jinak medaile rozdělovaly zejména mezi tradiční sjezdové bašty – Olomouc, Valašské Meziříčí, Litovel, Brno... Naprázdno ale nevyšli ani domácí závodníci.

Za pořádající oddíl SK Vltava Český Krumlov - Tomáš Palouda

Foto: Dalibor Benych

Výsledky závodů:
MČR dorostu, individuální závod
MČR dorostu, závod družstev
1.závod ČP žáků
Sobotní veřejný závod celkově
Krumlovský Down-Town (nedělní veřejný závod)

Fotogalerie:
www.benych.cz/ostatni/kanoe2014/fotogalerie.htm

danus1.rajce.idnes.cz/Krumlov_DOWN_TOWN_2014/

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF