Kanoe.cz

1.ČP ve sjezdu na divoké vodě Kamenice 2005

Po zimní pauze startuje zostra tento víkend sezóna ve sjezdu na divoké vodě. Ke startu na řece Kamenici nedaleko Tanvaldu v úseku mezi Plavy a Navarovem by se měla postavit celá česká špička.
1.ČP ve sjezdu na divoké vodě Kamenice 2005
 
Po zimní pauze startuje zostra tento víkend sezóna ve sjezdu na divoké vodě. Ke startu na řece Kamenici nedaleko Tanvaldu v úseku mezi Plavy a Navarovem by se měla postavit celá česká špička. . Návrat mezi sjezdaře tu chystá i nejúspěšnější sjezdařka světa posledních let Michala Strnadová z pražských Bohemians. Ta se loni věnovala hlavně rychlostní kanoistice a zúčastnila se i olympijských her v Aténách. Chybět nebudou ani další velké postavy světové kanoistiky. Vítěz seriálu SP 2003 a 2004 a trojnásobný mistr světa v závodě hlídek - Kamil Mrůzek z Dukly nebo dvojnásobný mistr Evropy a bronzový medailista z MS 2004 v Ga-Pa ve sprintu – další kajakář Tomáš Slovák z Olomouce.
 
Seriál českých pohárů v roce 2005 bude mít stejný model jako v sezónách minulých. V sobotu čeká kanoisty závod ve sprintu – dvě jízdy, které se sčítají v délce do dvou minut, zpravidla na nejtěžší části řeky. V neděli se pak startovní pole vydá na trať klasického neboli dlouhého sjezdu – úsek v délce od 3 do 7 kilometrů. Vše odstartují závody na jedné z nejhezčích a zároveň nejtěžších tratí u nás na tanvaldské Kamenici v hlubokém údolí pod obcí Plavy.
 
            Závody na Kamenici (spolu s dalšími třemi závody ČP) jsou navíc také nominací na seriál světových pohárů, ty se jedou na konci května ve Velké Británii a Irsku, a mistrovství Evropy. To hostí na konci července francouzské Chalaux. Čeští reprezentanti tam budou obhajovat umístění z posledního šampionátu, kdy na domácí trati v Karlových Varech vybojovali celkem 5 titulů mistrů Evropy.
 
            Spolu se seniory se o reprezentaci o víkendu poperou i junioři. Jejich sezóna vyvrcholí na začatku srpna při juniorském mistrovství světa v italské Mezzaně. Druhým respektive prvním vrcholem je stejně jako u seniorů mistrovství Evropy ve francouzském Chalaux. I naši mladí kanoisté by měli potvrdit, že jsou absolutní špičkou. Vždyť před dvěmi lety, na posledním juniorském mistrovství světa v rakouském Mayerhofenu, získali čeští reprezentanti 6 titulů a stali se jednoznačně nejúspěšnější výpravou.
 
„Možná se to zdá dost tvrdé na začátku dubna jezdit na vodu, ale nám nic jiného nezbývá. Nominace musí být uzavřena v půlce května a navíc v pozdějších termínech by mohli být problémy s vodou. U nás jsme bohužel odkázání na tání sněhu na horách. Navíc sjezdaři musí, stejně jako ostatní vrcholoví sportovci, trénovat celoročně a tak nás vyhání z řek jenom led“ pousmál se trenér seniorské reprezentace ve sjezdu na divoké vodě Robert Knebel. 
 
 
David Knebel Inspiration spol. s r.o., styk s médii
 
P.S. V případě jakýchkoliv Vašich dotazů mě neváhejte kontaktovat.
Tel: 776780172 nebo Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF