Kanoe.cz

Česká slalomová reprezentace je po zemětřesení. Volfíci v týmu chybí

O víkendu se uzavřela na kanále v Praze Tróji nominace do české reprezentace slalomářů na divoké vodě. Složení týmu pro ME a MS je překvapivé a nikdo by určitě všechny nominované nedokázal před startem kvalifikace správně tipoval.

Takový průvan jako letos českou nominací minimálně posledních deset let nezavál. Oproti loňskému roku v reprezentaci nezůstal kámen na kameni. V českém týmu jsou tři úplní nováčci (Kateřina Kudějová – K1Ž, Vítězslav Gebas – C1M a Jiří Prskavec – K1M). Oproti loňskému roku je však změna ještě výraznější. Z patnácti reprezentačních lodí jich reprezentační účast obhájilo jen  deset. No a ta největší bomba nakonec. Mezi těmi, kdo trikot reprezentantů obhájil, chybí největší hvězdy českého slalomu poslední dekády, deblíři Volf se Štěpánkem.

 

Naprosto jistě si v letošní nominaci počínal singlkanoista Stanislav Ježek. Standova bilance je bezchybná. Čtyři starty, čtyři vítězství. O tomto víkendu v Praze vlastně ani neměl soupeře a od dalších singlířů ho nedělily setiny, ale vteřiny. Poprvé do seniorské reprezentace pronikl v singlu Vítězslav Gebas a po dvou letech s českým týmem znovu vyjede Tomáš Indruch, pátý muž olympijských her v Aténách.

 

Vítězný víkend zažila kromě Ježka i dvojice deblířů Lukáš Přinda a Jan Havlíček. Na rozdíl od Ježka nebyla jejich vítězství jasnou záležitostí a konkurenci utekli vždy o minimální rozdíl. Historie se však na rozdíly neptá a Přinda s Havlíčkem se z průběžného čtvrtého místa po minulém víkendu vyšvihli na čelo kvalifikační tabulky. V konečné nominaci Přinda s Havlíčkem nadělili dalším lodím celkem pět bodů. S rovným počtem 25 bodů se v nominační tabulce sešli hned tři posádky. Koplík – Vrzáň, Hradílek –Sehnal a Volf – Štěpánek. O pořadí mezi zmíněnými loděmi rozhodl nejprve vzájemný poměr vítězství, který znamenal druhou příčku pro Koplíka s Vrzáněm a dále lepší výsledek posledního, tedy dnešního závodu. Václav Hradílek se Štěpánem Sehnalem Volfíky porazili o 0,57 s a tím si zajistili místo ve výběru Jiřího Pultery pro ME ve Španělsku. Volf se Štěpánkem doplatili na nečisté jízdy. Ve finále nezajeli závodníci Dukly čistě ani jednou a především včerejší mini ťuk na jedenácté, povodné brance je musí mrzet.  Ačkoliv mrzet může včerejší šťouch stejně jako ty tři ostatní, protože odmazání kteréhokoliv doteku, by Volfíky do reprezentace posunulo. Podle platných a konečných výsledků však Volf se Štěpánkem na ME neodjedou. Účast na MS si teoreticky ještě zajistit můžou, záležet to však bude hlavně na Hradílkovi se Sehnalem, kteří mají osud ve svých rukou (k postupu na MS jim stačí účast ve finále ME nebo jednom ze závodů SP).  Jarda Volf s Ondrou Štěpánkem v reprezentaci budou chybět poprvé od roku 1998, kdy startovali ze seniorský výběr ČR poprvé a při premiéře vybojovali stříbro na Mistrovství Evropy v Roudnici nad Labem.

 

Úspěch mladých přišel v kajakových kategoriích.  Dnešní prvenství vyneslo na první místo v kvalifikaci kajakářek Kateřinu Kudějovou. Jedenadvacetiletá závodnice z USK Praha, už několik let útočila na seniorský tým, až do letoška však vždy neúspěšně. Dnes Kateřina smůlu protrhla. Velký talent české kanoistiky získal ze čtyř závodů stejný počet bodů jako Štěpánka Hilgertová, lepší výsledek v dnešním klání, však prvenství přihrál do rukou Kudějové. Třetí místo v týmu pro ME si těsně zajistila Irena Pavelková. Na Marii Řihoškovou, která bojuje se zdravím zbyla příčka čtvrtá a Evropa je pro ni uzavřena.

 

Velké překvapení a skvělou jízdu seniorskou kvalifikací korunoval postupem kajakář Jiří Prskavec. Osmnáctiletý junior před týdnem vyhrál nedělní závod ve Veltrusech a právě tento výsledek mu notně pomohl k celkovému třetímu místu. Mladík, který loni vyhrál juniorský evropský šampionát, bude mít letos o poznání delší sezónu, než plánoval. S Prskavcem pojedou na Mistrovství Evropy do Španělského Seu vítězný Vavřinec Hradílek a druhý Luboš Hilgert.

 

V kategorii singlkanoistek nedala šanci soupeřkám Kateřina Hošková. Výborná kajakářka a dnes i skvělá singlířka dostane jako jediná šanci cestovat s týmem Jiřího Pultery na první vrchol sezóny, kterým bude v polovině června šampionát starého kontinentu na olympijské trati pod Pyrenejemi v La Seu d’Urqell.

 

V sobotu se v Praze jelo také Mistrovství republiky ve slalomu družstev. Na dva oddílové giganty, tedy USK a Duklu zase nikdo neměl a nikdo kromě těchto klubů na stupně vítězů nedosáhl. Výrazně úspěšněji z tohoto souboje vyšel USK, který sebral titul ve třech ze čtyř kategorií a jasně vyhrál také co do počtu medailí v poměru USK - 8 Dukla - 4.

 

 

Výsledky:

3. nominační závod a 5. ČP v Praze: http://www.results.cz/results.php?lang=&param=11051S101

4. nominační závod a 6. ČP v Praze:http://www.results.cz/results.php?lang=&param=11052S201

MČR družstev: http://www.results.cz/results.php?lang=&param=11050S301
Neoficiální  tabulka konečné nominace seniorů - 

 

Fotogalerie

ČP Troja - Ladislav Vlček
ČP Troja 2 - Ladislav Vlček
ČP Troja 3 - Jan Soukal

 

Video
Finálové jízdy sobota a neděle

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF