Kanoe.cz

FREE LITOVEL BOBR CUP/07 se nesl v duchu opravdového extrému

Na letošním 13. ročníku Free Litovel Bobr cupu, který se konal v sobotu 6. října v Litovli, na dno Moravy občas nedosáhli ani opravdoví profesionálové. Zlato opět obhájili vítězové loňského ročníku Pavel Brýdl a Kamil Mrůzek podporovaní cyklistou Janem Hruškou.

Rozvodněná řeka Morava připravila v sobotu závodníkům pořádné dobrodružství. Litovelské brody se doslova proměnily v plavecké bazény. „Místy jsem pod sebou lovil alespoň něco pevného. Být tam o dva centimetry víc vody, tak se tam asi utopím,“ nechal se slyšet několikanásobný účastník Tour de France Jan Hruška, člen vítězného týmu Olomoucký deník. „Nejhorší to ale bylo po druhým brodu. Člověk má úplně zmrzlý nohy a musí se znovu rozjet,“ dodal cyklista.

       Náročnou trať kromě dvou štafet zdolali všichni závodníci, dokonce i tým Benjamínci s nejmladším, dvanáctiletým účastníkem Jakubem Tihelkou. Z Blanska si přijela poprvé zazávodit i veteránská štafeta VELMAT, tým, jehož celkový věkový součet čítal 197 let. „My jsme tu s kolegama poprvé. A trošku to předčilo moje očekávání. Bylo to náročný. Hlavně ty brody. Voda mi sahala až po krk, to jsem nečekal,“ uvedl devětašedesátiletý běžec Milan Hrubý. Mezi závodníky se objevily i další zajímavé osobnosti. Diváky zaujal především start europoslance Jana Březiny, který rozběhl štafetu Vemblódi 3.

       13. ročníku Free Litovel Bobr cupu 2007 se zúčastnil rekordní počet 213 týmů. V kategorii ženy zvítězila štafeta Svištíci-slimáci (Jana Čábelková, Lucie Veselá, Lenka Lágnerová), v kategorii muži na zlatou příčku dosáhl tým Olomoucký deník (Pavel Brýdl, Jan Hruška, Kamil Mrůzek). V kategorii akademici-muži se o vítězství postarala trojice z týmu Poď hrať PingPong (Lukáš Barták, Juro Paller, Boris Rajniak) a v kategorii akademici-ženy pak opět štafeta Svištíci-slimáci.  

       Po vyhlášení výsledků se závodníci nenechali chladným počasím odradit od „pravé nefalšované vodácké párty“, která ihned po závodě vypukla v areálu litovelského koupaliště.

 
 

Více informací, výsledkové listiny a aktuální fotografie ze závodu naleznete na www.litovelsport.cz nebo www.inrace.cz.

 
 
                                                          
                                  
                                                                                              Radka Horáková
                                                                                              Public relations

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF