Kanoe.cz

Sjezdaři znají nové mistry republiky ve sprintu

Jak dopadlo MČR ve sprintu? Článek o sobotním závodě a odkaz na výsledky.
Bez velkého překvapení si Michala Mrůzková  dojela na Labi pod Špindlerovým Mlýnem pro titul mistryně republiky ve sjezdovém sprintu. Podobně jasným způsobem jako ona obhájil mistrovské zlato pardubický singl kanoista Lukáš Uncajtík. Naopak malým překvapením je zcela jasné vítězství kanoistické dvojice Morštejn Veselý. Nečekaně dopadla i nejobsazenější kategorie kajakářů. Největší favorit, dva roky neporažený vládce českého sprintu, Tomáš Slovák se musel spokojit „jen“ se stříbrem. Staronovým mistrem ode dnešního dne je kajakář Dukly Brandýs Kamil Mrůzek 
 
Počasí dnes vodákům nepřálo. Teplota vzduchu pod 10C° a 5 stupňů teplá voda přivítala v Krkonoších příznivce kanoistiky na divokých vodách. Na řece Labi se dnes rozdělovaly mistrovské medaile ve sjezdovém sprintu. Dějištěm této akce se stala známá peřej u Michlova Mlýna. Kromě MČR seniorů se zde také bojovalo o nominaci na juniorské mistrovství Evropy. Možná i tato skutečnost vybičovala mladé závodníky a hlavně závodnice k výborným výkonům. Vždyť stříbro a bronz v kategorii žen míří do rukou Lindy Vránové (SK UP Olomouc) respektive Anny Zástěrové (Sokol Písek). Tyto juniorské reprezentantky chtějí dokázat, že se s nimi musí počítat i v kategorii seniorské. Jejich výsledky jsou však především dobrou zprávou pro celý český sjezd. Možná se již brzy od těchto dívek (a nejen jich) dočkáme podobně radostných zpráv ze světových soutěží jako od naší jedničky Michaly Mrůzkové.
 
Největším překvapením dnešního dne je beze sporu to, že vládu nad českým, sprintem pro rok 2006 převzal mezi kajakáři Kamil Mrůzek. Kamil je sice trojnásobným vítězem celkového pořadí seriálu světového poháru, ale dominuje především v dlouhém sjezdu. Sprint je naopak doménou mistra Evropy z roku 2003 v této kategorii Tomáše Slováka. Ten i dnes začal dobře a po první jízdě figuroval na prvním místě. S mizivým odstupem za jeho zády však číhal Kamil Mrůzek. Před druhou jízdou tak bylo vše otevřené. Jako první z obou borců dorazil do cíle olomoucký Slovák. Jeho jízda nebyla úplně bezchybná a téměř dvou sekundové zhoršení bylo hozenou rukavicí pro Mrůzka, který se na start postavil jako poslední z celého startovního pole. I on se však nevyvaroval drobných chybiček, což znamenalo časovou ztrátu. Nakonec to však stačilo. Mrůzek po dvou letech opět získal titul mistra republiky ve sprintu. Není bez zajímavosti, že svůj předchozí titul vybojoval před dvěmi lety právě ve „Špindlu“. Od té doby až do dneška získal všechny sprintové závody pro sebe Tomáš Slovák. Špindlerův Mlýn je pro něj však asi zakletý. Možnost reparátu bude mít už příští víkend na šumavské Otavě, kde seriál ČP pokračuje.
 
Poslední dva tituly pro sebe získali zástupci Obalu Pardubice. Jmenovitě Lukáš Uncajtík mezi singl kanoisty a složená posádka Roman Morštejn (Obal Pardubice) Petr Veselý (Vodní sporty Dolní Kounice) v kánoích dvojic. Vítězství Uncajtíka nikoho asi příliš nepřekvapilo. Lukáš v loňské sezóně zaznamenal obrovský progres a již druhým rokem jasně vládne „cé jedničkám“. Svůj návrat zpět dnešním stříbrem potvrdila „singlířská“ legenda Lukáš Novosad (Český Krumlov). Bronz putuje zásluhou Jana Neseta do Litovle.
 
S komfortním náskokem šesti sekund se ze zlata raduje dvojice Morštejn Veselý. Za sebe odsunuli dvojici Lisický Vlček, pro něž to byl první letošní start. Vlček totiž laboroval se zdravím. Podezření na zápal plic ho vyřadilo z prvních dvou českých pohárů, které se konaly před dvěmi týdny na Kamenici.
 
Dnešní sprint následuje zítra dlouhý sjezd. Ten startuje po skončení soutěží ve slalomu a jede se zpod přehrady Labská do cíle pod slalomovou tratí u známé peřeje Soutěska.
 
 
Výsledky na portále rvp.results.cz

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF