Kanoe.cz

Prskavec je Kanoistou roku na divoké vodě 2016, vyhrál jasně


Kanoista1Překvapení se nekonalo, bronzový olympijský medailista z Ria Jiří Prskavec je vítězem šestnáctého ročníku ankety Kanoista roku na divoké vodě za rok 2016 a obhájil tak své loňské vítězství. Slavnostní vyhlášení sekce
divoké vody Českého kanoistického svazu proběhlo v sobotu večer v olomouckém Bea Centru. Prskavec dostal od funkcionářů, trenérů, závodníků a novinářů celkem 261 bodů, druhá skončila s 80 body multifunkční kajakářka a kanoistka Martina Satková, třetí byl kajakář vavřinec Hradilek, čtyřnásobný vítěz ankety, jenž dostal 60 bodů.

Třiadvacetiletý Prskavec měl sezonu jako hrom. Ještě před olympijským úspěchem se v Liptovském Mikuláši stal mistrem Evropy, kde o setinu porazil Hradilka, v září vyhrál také závod Světového poháru v Praze, kde skončili kajakáři na prvních čtyřech místech a postarali se o historický úspěch.

Kanoista2V Riu byli kromě Prskavce také kajakářka Kateřina Kudějová, deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler a kanoista Vítězslav Gebas, který se díky čtvrtému místu na OH dostal v anketě na třetí pozici mezi slalomáři za Prskavce a Hradilka, vicemistra Evropy. Ten stejně jako další kajakář Vít Přindiš na vyhlášení osobně nebyl, neboť jsou oba na tréninkovém kempu na Novém Zélandu.

Kategorii juniorů slalomářů vyhrál kanoista Matyáš Lhota, mistr Evropy a vicemistr světa, nejlepší sjezdařem je kanoista Ondřej Rolenc, mezi juniory tomuto sportovnímu odvětví kralovala podle očekávání Satková. Ta byla na stupních vítězů ve třech z pěti kategorií.

„Čeští kajakáři jsou strašně silní,“ upozornil Prskavec na to, že v elitní světové dvanáctce jsou hned čtyři. Je jasné, že do dalších let to nebudu mít vůbec snadné,“ upozornil na Hradilka, Přindiše a Ondřeje Tunku. „Dostat se na olympiádu bylo letos stejně těžké jako vybojovat si to místo a vůbec se tam dostat,“ měl jasno Prskavec.

Kanoista3Do Síně slávy byl uveden Jiří Kratochvíl, dlouholetý trenér juniorů a mládežnických reprezentací na divoké vodě a předseda oddílu kanoistiky SKUP Olomouc, kterému se při vyhlášení dostalo v plném sálu ovací vestoje. „Už jsem starší člověk a tohle mě totálně zaskočilo,“ podotkl Kratochvíl poté, co mu na pódiu zatancovala plejáda hvězd českého vodního slalomu včetně Štěpánky Hilgertové či trenéra reprezentace Jiřího Pultery. „Na to jsou slova krátká, mně došla,“ prohlásil trenér, jenž dnes slaví pětašedesáté narozeniny.

Na začátku příštího roku proběhne v Praze další vyhlášení ankety všech sekcí Českého svazu kanoistiky, do které se budou kromě divoké vody počítat i výsledky rychlostních kanoistů. 

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF