Kanoe.cz

Smolná sobota na ME v Markkleebergu. Prskavec zlato neobhájil.

Ve čtvrtek začalo v německém Markkleebergu mistrovství Evropy ve vodním slalomu a už v sobotu se kajakář Jiří Prskavec pokusil zaútočit na třetí titul v řadě.prskavec ME 3

Semifinálové jízdy na velmi těžké trati rozhodly o tom, že se mezi nejlepší kajakáře do finále ME nepodíval mistr světa z roku 2013 Vavřinec Hradilek.
„Je to prostě škoda. Jízda byla myslím dobrá, ale zazdil jsem to na předposlední povodě. Udělal jsem chybu, která se stává. To je sport. Trať byla těžká, líbilo se mi to. Nejezdí se mi tady špatně, ale není to moje oblíbená voda,“ popsal po semifinále, kde skončil na 23. místě. Do finále postupovalo 15 kajakářů.

Z 11. místa se do finále probojoval obhájce titulu Jiří Prskavec. Ale ani ten sobotní ponurou náladu v týmu nedokázal díky konečnému 6. místu vylepšit. Evropský titul si suverénně odnesl úřadující mistr světa Francouz Boris Neveu. „Mně se jelo fakt dobře, jsem spokojený s jízdou. Akorát jsem prostě pomalý. Myslím, že to byl nejtěžší trať, na které jsem kdy závodil. Prostě jsem se jednou maličko dotknul branky, no patří to k tomuto sportu, a místo trojky je to šestka. Šťouchl jsem nosem. Letos je důležité mistrovství světa, tak doufám, že přivezeme medaili odtamtud. Rozdělil jsem si sezonu na tři vrcholy (MS do 23 let, ME a MS), jeden mi vyšel, druhý ne, tak uvidíme, jak dopadne ten třetí,“ řekl Prskavec.

Mezi kanoisty se v reprezentaci po roční přestávce probojoval Stanislav Ježek, který si spolu s Michalem Jáně zabezpečili i postup do finále ze 4. a 8. pozice. Tam se jim už tolik nedařilo a z Německa si odvezou 9. a 10. místo. 38letý Ježek si držel až do závěrečné části tratě dobrou pozici, ale pak mu byla připsána 50bodová penalizace na poslední brance. „Už jsem v závěru nemohl, když si to zpětně promítnu, nevím, jestli jsem někdy byl takhle blízko takovému úspěchu. Zbytek tratě jsem jel na svůj věk dobře. Dalo se to odjet na techniku, naopak mi to spíš nahrávalo. To, že jsem si to zkonil na poslední bráně, je moje blbost,“ litoval Ježek, který se po šampionátu chystá odjet zregenerovat na chalupu. Mistrem Evropy se stal Slovinec Benjamin Savšek, stříbrný z loňského MS.

Mezi ženami kanoistkami se do finále probojovala z české trojice jen Monika Jančová, která kvůli čtyřem dvojbodovým penalizacím obsadila deváté místo. Vyhrála Britka Kimberley Woodsová.

Oficiální stránky závodu: www.slalomeuro2015.com
Výsledky: www.canoeliveresults.com

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF