Kanoe.cz

MČR dorostu 2014 na Křivoklátu

IMG 0021O uplynulém víkendu se konalo na umělé slalomové trati v Roztokách u Křivoklátu MČR dorostu ve slalomu a sprintu. Celý šampionát ovlivnily vytrvalé deště na Plzeňsku v noci ze čtvrtka na pátek, které rozvodnily řeku Berounku natolik, že mnoho nechybělo a závody musely být zrušeny .

Pořadatelům z Kanoistického klubu Rakovník se podařilo zajistit minimální odtok z přehrad , a tak alespoň snížit množství valící se vody v korytě řeky . V místě závodů byl průtok 70 – 80 m3/ sec. , zatímco ještě ve čtvrtek byl průtok 16 m3/ sec.

logo rakokanoePáteční tréninkové jízdy se uskutečnily ještě za normálního průtoku , ale v sobotu se již závodilo na zcela jiné trati . Stavitel Jiří Kratochvíl připravil zajímavou trať , která byla v úvodní části poměrně těžká , ale od poloviny se již jelo na zalitém kanále , což vyhovovalo rychlostně založeným závodníkům.

V sobotním závodě se na start postavilo 203 závodníků v individuálních kategoriích a 42 hlídek . V nejobsazenějším závodě kajakářů zvítězil mezi mladšími dorostenci Jan Mrázek z Opavy před Petrem Šodkem z USK Praha , ze starších dorostenců byl nejlepší Pavel Šupolík z Kralup před Michaelem Matějkou z USK Praha.
Mezi kajakářkami dominovala v kategorii starších dorostenek Amálie Hilgertová z USK Praha a v kategorii mladších dorostenek Tereza Fišerová z Roudnice .
V deblkanoích stanula na stupních nejvyšších dvojice z USK Praha Jan Větrovský – Michael Matějka ve starších dorostencích a opavská dvojice Albert Kašpar – Vojta Mrúzek v dorostencích mladších .
Singlířské tituly míří do Olomouce zásluhou mladšího dorostence Václava Chaloupky a do Roudnice pro staršího dorostence Romana Matulu .
V kategorii C-1 zvítězila mezi mladšími dorostenkami Eva Říhová z USK Praha a mezi staršími byla nejlepší Jana Matulková z Dukly Brandýs .
V odpoledním , silně obsazeném , závodě hlídek zvítězili kajakáři Dukly Brandýs , kajakářky USK Praha , singlíři USK Praha , singlířky Olomouce a deblová hlídka z Opavy .

Nedělní závody ve sprintu zahájil ministr školství , mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval , kteří ve svých projevech ocenili medailové úspěchy naší kanoistky na světových šampionátech a olympijských hrách a vyjádřili podporu našemu sportu .

Na startu se připravilo 114 závodníků v individuálních kategoriích a 26 hlídek. Zhruba 400 m dlouhá sprintová trať střídala rychle tekoucí hladkou vodu s těžkou pasáží ve slalomové trati , která připravila úskalí mnoha závodníkům a diváci měli možnost shlédnout řadu eskymáckých obratů i plavecké vložky závodníků. Mezi dorostenkami dominovaly českokrumlovské závodnice Anežka Paloudová a Marie Mašínová , které vyhrály svoje kategorie nejen na kajaku , ale i na singlkanoi . Mezi mladšími dorostenci na kajaku byl nejrychlejší Vojtěch Zapletal z Dukly Brandýs a mezi staršími Jan Olejník z SK Veselí . Závod singlkanoí vyhráli Michal Šmoldas z Litovle a Václav Kristek z Valašského Meziříčí. Nejvyšší příčky v deblkaních obsadili mezi mladšími , bratři Zapletalové z Dukly Brandýs a mezi staršími dorostenci Filip Jelínek z Bohemians s Václavem Kristekem z Valašského Meziříčí . Závody hlídek  kajakářů vyhrály kajkáři z Dukly, kategorii deblkanoí vodáci z Valašského Meziříčí, singlkanoisté z Litovle a tituly v kategorii kajkářek a singlířek patřily dívkám z Olomouce.

I přes nepřízeň počasí a téměř povodňový stav se závody vydařily a diváci mohli být spokojeni s kvalitními výkony slalomářských i sjezdových nadějí .

Je třeba poděkovat dispečinku Povodí Vltavy s.p. , závod Berounka v Plzni za pomoc v boji s vodním živlem a mnoha sponzorům, kteří věnovali spoustu cen a finančních prostředků. Jmenovitě - GALASPORT, POLYGLASS, POLYDEX CS, MS COMPOSITE, HIKO, ASHLAND, DISTRIPLAST, Tradiční pivovar Rakovník, LITOVEL, Město Rakovník, HAVEL COMPOSITES.

Odkazy

Kompletní výsledky

13.09.14 MČR dorostu ve slalomu    
13.09.14 MČR dorostu ve slalomu - družstva    
14.09.14 MČR dorostu ve sprintu    
14.09.14 MČR dorostu ve sprintu - družstva    

PaedDr. Jiří Holý

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF