Kanoe.cz

Český pohár žáků ve slalomu 2014

CPzSlalom 2014 05

Český vodní slalom má velmi dobře zorganizovaný systém výcviku a závodění dětí a mládeže. Kromě seniorských závodů a poháru jsou každoročně organizovány poháry a mistrovství juniorů a žáků. Pojďme si zrekapitulovat letošní ročník Českého poháru žáků.

Letošní suchá zima způsobila celoroční nedostatek vody na řekách i v přehradách. Pro Český pohár žáků byly ještě před sezónou vybrány přírodní tratě na řece Moravě ve Veselí nad Moravou a na Jizeře nad Železným Brodem. Třetí lokalitou byl umělý slalomový kanál v Brandýse nad Labem. 

CPzSlalom 2014 03

Nedostatek vody se projevil především na přírodních tratích a jen díky značnému úsilí pořadatelů se podařilo tratě upravit a závody uspořádat. Ale i na umělém kanále v Brandýse, který řadu let nebyl v provozu, odvedli pořadatelé a správce kanálu obrovské množství práce a díky tomu zde závody mohly být pořádány. Český pohár žáků se tak mohl jet na třech velmi rozdílných vodních terénech a prověřil tak dokonale techniku mladých kanoistů.

V celém seriálu startovalo 167 lodí ve všech lodních kategoriích. Vodní slalom se odehrává v přírodním prostředí a zajištění pobytu velkého počtu dětí v takových lokalitách je náročné. V Českém poháru žáků výborně funguje spolupráce oddílů s rodiči a s pořadateli závodů, takže vše proběhlo bez problémů, přitom výjezdy na závody mají pro děti i další přínos než jen sportovní činnost: Mladí závodníci kromě slalomových tratí mohli poznat Baťův kanál, zámek v Brandýse, Riegrovu stezku na Jizeře a další zajímavosti.

CPzSlalom 2014 01

Dalším obohacením závodů v seriálu Poháru žáků byla setkání se závodníky světové úrovně. V Brandýse předával medaile vítěz letošního MS ve veslování Ondřej Synek, na Paraplíčku jeli ukázkovou jízdu olympionici a vítězové světových závodů Lukáš Pollert a Stanislav Ježek a letošní vítězka MČR Karolína Galušková. 

Další ročník Poháru žáků ukázal, že náš vodní slalom má vynikající základnu pro to, aby byl i nadále jedním z nejúspěšnějších sportů při reprezentaci České Republiky. Věříme, že v dalších letech nám z různých důvodů nebude ubývat míst pro pořádání závodů a že se mladí slalomáři opět utkají o medaile v dalším ročníku Českého poháru žáků zase na jiných místech našich řek.

 

 Výsledky Českého poháru žáků 2014

 

CPzSlalom 2014 02 

 

 

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF