Kanoe.cz

Slalomáři otestovali olympijský kanál v Tokiu. Hilgertová veze druhé místo

hilgertova tokioVíkend od 24. do 27. října patřil testovacímu závodu na olympijské trati pro Tokio 2020. Z trojice českých reprezentantů se nejlépe umístila Amálie Hilgertová, která si na kajaku dojela pro druhé místo. Finále i pro singlkanoistu Lukáše Rohana na osmém místě.

Vítězství mezi kajakářkami si připsala Němka Ricarda Funková s časem 103,28 s. Česká závodnice na druhém místě ztratila 1,07 vteřiny.

„Beru to jako začátek nové sezóny, protože jsme teď měli 14 dní volno, takže nejsem ještě úplně ve formě. Spíš to bylo takové tréninkové. Ale je docela dobrý pocit vědět, že i když jsem neměla tak moc natrénováno, jako třeba v Seu, tak je to docela dobrý výsledek,“ okomentovala soutěž Amálie Hilgertová.

rohan tokioKanál je ještě ve výstavbě a bude se po závodě ještě dokončovat: „Jsou tam vidět takové dobré nápady a úmysly, ale je to potřeba ještě trochu doladit, protože je to vlastně poprvé, co se to pustilo. Je tam spousta pasáží, které by chtělo ještě doladit. První a poslední pasáž byla určitě dobrá. A je potřeba ještě dodělat ten střed,“ popsala mistryně Evropy.

Singlkanoista Lukáš Rohan skončil po 50s penalizaci na osmém místě, kajakář Ondřej Tunka se s dvěma doteky branek do finále neprobojoval a bral 12. místo. Vítězství v kategorii C1 mužů patří Thomasi Koechlinovi ze Švýcarska, v kategorii K1 mužů bral zlato Němec Hannes Aigner. Mezi ženami na C1 vítězná Mallory Franklinová z Velké Británie.

Závody přitom ovlivnil i tajfun, kvůli kterému se musel závod upravit.
„Počasí bylo v podstatě pod mrakem a pořád kolem 20 stupňů. Dneska na semifinále a finále vyšlo počasí super, ale v pátek tu byl “malý” tajfun, tak se dokonce tokiozrušili druhé jízdy C1M a K1Ž V pátek v podstatě neslo závodit, ale od soboty to bylo super. Jsme tu do středy, ještě dáme 5 tréninků, výlet do města a letíme domů,“ dodal Lukáš Rohan.

Trať se mu nezdála těžká, ale přirovnával to k olympijské trati v Riu. „Kanál se mi moc nelíbí, je ještě takový nedodělaný, je to hodně podobné Riu. Ale rozhodně je to lehčí. Ale slyšeli jsme, že se to po závodech bude ještě dodělávat,“ popsal Rohan.

Už 4. listopadu se slalomáři přesouvají do Londýna, kde začínají zimní přípravu a zároveň trénink na trati ME, které se zde koná příští rok.

tunka tokioKompletní výsledky z Tokia najdete na
https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-olympic-test-event/tokyo-2019/results

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF