Kanoe.cz

ČEZ Riverside Cross pošesté! Unikátní slalomářský závod v centru Prahy znovu přilákal světové hvězdy

Riverside 180Praha, 3. 9. 2019 – Další speciální výzva vyslyšena. Tentokrát biatlonovou střelbu vystřídala střelba na kanoe polo branku. Účastníci slalomářského závodu Riverside Cross na pražské náplavce v centru města totiž museli prokázat nejen své souznění s vodou, ale také zručnost s míčem. Už šestý ročník tohoto unikátního podniku ovládli v kategorii K1 ženy Luuka Jonesová z Nového Zélandu, v kategorii K1 muži pak Brazilec Pepe Gonçalves a v C1 dominoval Vojta Heger z České republiky.

Závod v centru metropole měl znovu elitní obsazení kajakářů, kajakářek a kanoistů z celého světa. „Letos bylo trošku složitější sem závodníky přilákat vzhledem k tomu, že v Praze o víkendu vrcholí Světový pohár a v mnoha zemích se rozběhla už i olympijská nominace,“ řekl kajakář Vavřinec Hradilek, organizátor a stříbrný olympijský medailista z Londýna 2012. „Proto jsem rád, že tu mám Jessicu Fox nebo Joea Clarka (olympijský vítěz z Ria).“

JPL 5355Odreagování a pokec
Dvojnásobná olympijská medailistka a mnohonásobná světová šampionka Jessica Foxová je stálicí ve startovním poli. „Krásný závod, krásné počasí, milí lidé a závodníci a perfektní organizace. Ráda sem jezdím, je super tu být,“ nechala se slyšet.

Na startu nechyběli ani Češi – třeba kajakáři Vít Přindiš, mistr světa i Evropy, další světový šampion Ondřej Tunka či evropská královna letošního roku Amálie Hilgertová. „Mně přijde, že je to dobré odreagování od toho důležitého závodu, který nás o víkendu čeká. Navíc si tu můžu víc pokecat s ostatními závodníky, což normálně nejde, protože máme tréninky v jinou dobu,“ uvažuje Hilgertová. „Taky můžeme ten náš sport lidem ukázat a pozvat je tak do Troji.“

Riverside 058A jak závod probíhal?
Po startu z rampy následoval 50 metrů dlouhý sprint okolo slalomových branek. Na konci pak na závodníky čekala střelba míčem na kanoe polo branku. Vodní slalomáři měli celkem pět pokusů a čtyřikrát museli branku trefit. Za každý nepovedený pokus následoval trest v podobě obratu kolem své osy.

Závod hvězd
Také závod VIP osobností měl své hvězdy na startu. Olympijská šampionka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová se rozhodně pádla nebála. „Kdysi jsem dělala rychlostní kanoistiku a jezdila jsem na kajaku. Dokonce jsem mistryní republiky ve starším žactvu. I když je to samozřejmě jiné, než divoká voda,“ řekla pozdější vítězka tohoto klání.

Riverside 123To Denisa Helceletová, atletka a někdejší vicemistryně Evropy v běhu na 400 metrů překážek, na vodě nikdy nejezdila. „Jen na takové výletní, kde jsme sice pádlovali, ale to fakt byla jen projížďka,“ smála se. Ve startovním poli byli i její manžel desetibojař Adam Sebastian Helcelet, biatlonista Michal Krčmář, stříbrný olympijský medailista z Pchjongčchangu, lyžař Kryštof Krýz, plavec Jan Micka či grandslamová vítězka ve čtyřhře Andrea Sestini Hlaváčková a horolezkyně Klára Kolouchová, která letos vystoupila na obávanou K2.

Slalomářské hvězdy můžete o víkendu vidět znovu, a to při finále Světového poháru v pražské Troji. Současně se tu bude konat i světový šampionát v extrémním slalomu.

Foto: Jan Homolka

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF