Kanoe.cz

Prskavec nejrychlejší. Vodní slalomáři odstartovali kvalifikacemi na SP v Markkleebergu

prskavec kvV německém Markkleebergu (30. 8. - 1. 9.) pokračuje Světový pohár ve vodním slalomu čtvrtým z pěti podniků tohoto roku. V pátečních kvalifikacích se představil kompletní český tým. Nejlépe si vedl kajakář Jiří Prskavec, který vyhrál kvalifikaci. Jako čtvrtí dojeli v kvalifikaci singlkanoisté Lukáš Rohan a Tereza Fišerová.

Před finále světového poháru ve vodním slalomu v Praze – Troji se vodní slalomáři poperou o medaile tento víkend v Lipsku. V sobotním semifinále uvidíme kompletní sestavu kajakářek a singlkanoistů. Kvalifikaci hned z první jízdy přitom vyjela jen devátá Kateřina Kudějová. Ale Amálie Hilgertová a Veronika Vojtová si s postupem poradily ve druhé jízdě. Nejrychlejší čas předvedla Ricarda Funková z Německa 99,33 s.

rohan lMezi singlkanoisty byl nejrychlejší také Němec – Sideris Tasiadis za 95,76 vteřiny. Ale Lukáš Rohan postoupil pohodlně ze 4. místa se ztrátou 2,75 s. Z první jízdy postoupil také Tomáš Heger (17.) a Tomáš Rak (20).

Jako čtvrtá nejrychlejší v pátek postupovala i Tereza Fišerová v C1 ženy. Na vítězku kvalifikace Jessicu Foxovou ztratila 3,47 vteřiny. Postup i pro desátou Evu Říhovou. Kateřina Havlíčková musela po čtyřech dotecích branek do opravní jízdy, kterou nakonec zvládla.

Kvalifikace vyšla skvěle kajakáři Jiřímu Prskavcovi, který bojuje také o vítězství v letošním SP. S časem 90,83 s ovládl našlapanou kvalifikaci. Jen 0,91 vteřiny za ním, ale už na čtvrtém místě v kvalifikaci pak Vít Přindiš, a za 15. místa postupuje i Vavřinec Hradilek.

markkleeberk„Snažil jsem se nezačít úplně rychle, protože trať byla dost fyzicky náročná a my jsme minulý týden dost trénovali, tak abych to fyzicky vydržel. Ale před 19. Brankou mi to v závěru uteklo nahoru a ztratil jsem nějaký čas. Ale docela rychle jsem to vyřešil a ta ztráta nakonec nebyla tak velká. Je z toho nakonec první místo, takže jsem samozřejmě spokojený. Docela se teď těším na volný den, protože tady mám ženu se synem, tak se půjdeme asi někam projít,“ řekl Prskavec.

O víkendu tak uvidíme kompletní reprezentaci v semifinálových jízdách všech kategorií.

V sobotu se o vítězství poperou kajakářky a singlkanoisté, v neděli pak kajakáři a singlkanoistky a na programu je i extrémní slalom CSLX. Startuje se vždy v 9:00 vytahsemifinále a ve 12:00 finále.

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/markkleeberg-2019/results

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF