Kanoe.cz

Světový pohár ve vodním slalomu v Bratislavě medaile nepřinesl. Prskavec čtvrtý

prskavec finale 2V Bratislavě - Čunově se v neděli skončil druhý z letošní série Světových pohárů ICF (21. – 23. 6.). Těžká trať potrápila i české reprezentanty ve vodním slalomu, kdy nejlepší výsledek předvedl bramborový kajakář Jiří Prskavec. Po skvělém semifinále dojel Vít Přindiš až jako sedmý.

Do finále se v neděli nepodívala ani jediná česká singlkanoistka. Po nevydařené jízdě s pěti doteky se musela jedna z favoritek, Tereza Fišerová, spokojit až s 18. prskavec finale 1místem. Kateřina Havlíčková si připisuje 15. místo a nejmladší, Eva Říhová, skončila 13. Do finále se nepodívala ani jindy suverénní Australanka Jessica Foxová na 11. místě. Vítězství, poprvé v SP jde do Francie díky Claire Jacquetové s časem 112,15 s.

„Jsem hodně naštvaná, ale nedá se s tím už nic dělat. Ťukla jsem jedničku a tím to už asi začalo. Jelo se mi fakt dobře, cítila jsem se dobře, trať se mi líbila a měla jsem z ní respekt, takže vůbec nechápu, co se tam teď dělo. Muselo to vypadat špatně. Ale já jsme ráda, že jsem si tu trať alespoň jednou mohla sjet. Teď mě čeká evropský šampionát do 23 let v Liptovském Mikuláši, cítím se ve formě, tak uvidíme, jak mi to tam sedne,“ řekla Fišerová.

prindis faceMezi kajakáři se do finále podívali hned dva z favoritů. Vít Přindiš předvedl v semifinále druhou nejrychlejší jízdu a Jiří Prskavec postupoval jako šestý. Jediným Čechem, který se do semifinále nedostal, byl 19. Vavřinec Hradilek.

Prskavec jel suverénní jízdu až do předposlední branky číslo 22, kde utržil dvojvteřinovou penalizaci, což ho nakonec stálo lepší umístění. „Opět mi tam nevyšla ta horní část. Věděl jsem, že jsem tam ztratil dost času a pak jsem to celou jízdu doháněl. Věděl jsem, že když chci dosáhnout na medaile, musím tu 22 zkrátit. Udělal jsem to, zdvihla se tam voda a šťouchl jsem jí a nakonec tu medaili nemám. Bohužel to bylo o ten jeden šťouch. Ta trať obecně je prostě těžká a ty chyby přicházejí i díky obtížnosti trati. Ale myslím, že celkově ta jízda nebyla úplně špatná, ale ta chyba nahoře byla obrovská a s tím se o medaile jezdit nedá,“ popsal Prskavec.

hradilek vvVít Přindiš nakonec na 7. místě po dodatečné padesátivteřinové penalizaci. „Ta jízda byla dobrá až do půlky, kde mi to začalo trošku utíkat z ruky. Nicméně se mi tady líbilo a beru to víceméně pozitivně. Jsem spíš zklamaný, že jsem musel v druhý půlce riskovat a kupily se chyby, zvlášť v poslední protivodě, kde jsem hloupě šťouchl. Oproti Londýnu je to výrazné zlepšení, ale je ještě stále co zlepšovat,“ řekl Přindiš.
Vítězství patří domácímu kajakáři Andreji Málkovi ve skvělém času 88,54 s.

Podnik Světového poháru se teď přesouvá do slovinské Lublaně – Tacenu už příští víkend.

fiserovaVýsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/bratislava-2019/results

28. – 30. 6. Tacen
30. 8. – 1. 9. Markkleeberg
6. – 8. 9. Praha – Finále SP

Foto: Martin Hladík

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF