Kanoe.cz

Heger a Vojtová si připsali finálovou účast na Světovém poháru ve vodním slalomu

vojtova brehNebyly z toho medaile, ale finálová účast na Světovém poháru ve vodním slalomu v Čunově (21. – 23. 6.) je velmi cennou zkušeností pro kajakářku Veroniku Vojtovou a singlkanoistu Vojtěcha Hegera. Čeští reprezentanti si zapisují sedmé a desáté místo.

Mezi singlkanoisty byl už samotný postup do prvního seniorského finále Světového poháru pro mladého singlkanoistu Vojtěcha Hegera velkým úspěchem. „Je to úplně neskutečné a je to něco, co se mi ani ve snu nezdálo. Před startem jsem byl hodně nervózní, ale pak se mi jelo docela dobře, snad jsem neudělal ostudu,“ heger a rakřekl Heger. „Užil jsem si to moc, jet s těma nejlepšíma v seniorské kategorii. A i když se jízda moc nepovedla, vršek jsem jel celkem dobře, ale spodek se už nepovedl, ale nevadí, užil jsem si to. Je to tady dobrá příprava, abych ukázal nějaký výsledek na ME a MS do 23 let,“ dodal Heger. Vítězství před domácím Matějem Beňušem zapsal Němec Franz Anton. Heger ve finále posbíral dvě padesátivteřinové penalizace v závěru tratě na brankách číslo 18 a 21, k tomu jeden dotek na desítce.

Singlkanoista Lukáš Rohan zůstal tentokrát čtyři místa od finálové desítky a Tomáš Rak ještě o dvě níže, na 16. pozici. „První půlka jízdy byla dobrá a myslím, že to dnes bylo hratelné. Bohužel, v té druhé jsem tu nejtěžší kombinaci nezvládl a ztráta byla taková, že to nestačilo,“ smutně popsal veronika vojtovaRohan.

Mezi kajakářkami se do finále osmou nejrychlejší jízdou podívala Veronika Vojtová. Nakonec z Bratislavy veze šťastnou sedmičku. „Pocity jsou dost smíšené, protože se mi jelo fakt parádně odhora až dolu do poslední protivody. Musím říct, že ta poslední protivoda, to jsem fakt skazila a tam jsem to nechala. Nedotlačila jsem to tam, jak jsem chtěla a tam jsem tu medaili nechala. V Tacenu je to také dost divočina, tak uvidíme, co tam,“ řekla dnes naše nejlepší kajakářka.

Silovou a rychlou vítěznou jízdu pod 100 vteřin i s dvojvteřinovou penalizací předvedla rakouská kajakářka Corinna Kuhnleová.
heger vojtaBarbora Valíková nebyla vůbec spokojená se semifinálovou jízdou. „Jízda byla docela hrozná, převrátila jsem se, což se mi ani na tréninku nestává, možno jednou, dvakrát za rok. Byla to prostě velká chyba a s tím se závodit moc nedá. Bylo to tím, že jsem pádlem zabrala o překážku a tím jsem se převrhla,“ řekla Valíková na konečném 26. místě.

Kateřina Kudějová s padesátivteřinovou penalizací na brance číslo 17 až na 24. místě. „O padesátce jsem věděla, bohužel. Ta jízda byla dobrá, trochu jsem to tam naschvál zkrátila, protože jsem viděla, že tam zůstávají v tom válci, ale trošku jsem to podcenila. Chtěla jsem to urychlit a měla jsem tam asi jen půlku hlavy,“ řekla Kudějová.

heger fFoto: Martin Hladík

 

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF