Kanoe.cz

Kvalifikace na SP v Čunově nejlépe pro Fišerovou na druhém místě. Všechny lodě postupují

 7642055579766222330 AN2I6187Kvalifikacemi už tradičně odstartoval druhý ze série letošního Světového poháru ve vodním slalomu v Bratislavě – Čunově (21. 6.). Ve všech kategoriích se českým lodím podařilo postoupit do víkendových semifinálových klání. Opravovat musel jenom kajakář Vít Přindiš, který si nakonec také postup obhájil. Tereza Fišerová předvedla druhou nejrychlejší jízdu v kategorii C1 ženy.

Slovák Alexander Slafkovský ukázal, že domácí trať mu sedí a ovládl páteční kvalifikaci singlkanpoistů v Čunově. Jako šestý nejlepší dojel nejmladší z našich singlířů, Vojtěch Heger. Jeho týmoví kolegové Lukáš Rohan a Tomáš Rak si semifinále vyjeli elegantně ze 14. a 16. místa.

7428234739883696895 AN2I6038„Dneska postup do semifinále první jízdou a to i s drobnými zaváháními, jako třeba dotek branky. Na zítra si na nás pořadatelé připravili pěkně zamotanou a fyzicky náročnou trať a to - to já mám rád,“ popsal Tomáš Rak na svém profilu.

Také všechny tři české kajakářky předvedly dopoledne solidní jízdy, kdy Kateřina Kudějová postoupila jako šestá, Veronika Vojtová 12. a Barbora Valíková na 17. místě. Nejrychleji zajela německá závodnice Ricarda Funková.

Odpoledne se pokračovalo kvalifikacemi singlkanoistek se skvělou Terezou Fišerovou. Ta dnes nestačila jenom na Brazilku Satilovou o 0,22 s. Neztratila se ani Eva Říhová na 8. místě a Kateřina Havlíčková na 16.

 H 21101Mezi kajakáři musel překvapivě opravovat vítěz Světového poháru 2017 Vít Přindiš. V semifinále ho ale také nakonec uvidíme spolu s dnes čtvrtým nejrychlejším Jiřím Prskavcem nebo čtrnáctým Vavřincem Hradilkem. Francouz Burgi se stal v pátek vítězem kvalifikace.

V sobotu se o vítězství dopoledne a v poledne utkají kajakářky a singlkanoisté.

Foto: Martin Hladík

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/bratislava-2019/results

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF