Kanoe.cz

Světový pohár ve vodním slalomu hostí po letech opět Bratislava - Čunovo

prindis vZ Londýna se česká reprezentace vodních slalomářů přesunula do Bratislavy, kde proběhne na slalomové trati v Čunově druhý z letošní série Světových pohárů ICF už tento víkend (21. – 23. 6.). Světový pohár se na divoké vodě v Čunově koná po takřka šesti letech. Bratislavský kanál organizoval SP naposledy v srpnu 2013. „Já jsem tu po sedmi letech, takže si jen matně vzpomínám, jak se tu jezdí, ale je to zábava. Každopádně je tady úplně jiná voda, než v Londýně,“ popisuje kajakář Vít Přindiš.

Na start se opět postaví v společnosti týmových kolegů Vavřince Hradilka a Jiřího Prskavce.
Naopak, chybět bude finalistka z Londýna Amálie Hilgertová, která dala přednost přípravě na ME a MS do 23 let. Zaskakovat bude další reprezentantka, loňská mistryně republiky, Barbora Valíková.

Rak a RohanSinglkanoista Tomáš Rak měl na kanálu Lee Valley určitě finálové ambice, které bude chtít proměnit v Čunově. „Výsledek si do vitrínky asi nedám, ale závodění mě nabíjí pozitivní energií. Mrzí mě, že jsem v Londýně díky chybám na trati nemohl bojovat o přední příčky ve finále, ale na druhou stranu jsem cítil něco zvláštního. Jelo se mi skvěle, jízda měla svoje parametry a někde v nitru cítím, že mě tahle prohra posouvá o velký kus dopředu. Přilévá benzín do ohně a ještě zvyšuje tu touhu a hlad po závodění a po kvalitní jízdě! Viděl jsem, že mám na ty nejrychlejší časy a nebýt shody okolností a zbytečných doteků…,“ napsal na své sociální síti.

V Čunově jsou ve čtvrtek na programu tréninky, v pátek kvalifikační jízdy a v průběhu víkendu se závodníci představí v semifinále a finále. V itineráři je start naplánovaný každý den v 9.00 h.

LIVE výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/bratislava-2019/results

Světový pohár ICF ve vodním slalomu 2019:
13. – 16. 6. Londýn
21. – 23. 6. Bratislava
28. – 30. 6. Tacen
30. 8. – 1. 9. Markkleeberg
6. – 8. 9. Praha – Finále SP

Foto: Martin Hladík

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF