Kanoe.cz

Stříbro je super, říká v Londýně Jiří Prskavec. Fišerová šestá

prskavec finishNeděle (16. 6.) uzavřela první Světový pohár ICF ve vodním slalomu 2019 v Londýně finálovými jízdami kajakářů a singlkanoistek. Jediný kajakář ve finále, Jiří Prskavec, bere stříbro za domácím Clarkem. Tereza Fišerová odnáší šesté místo.

I když startoval díky opravné jízdě v kvalifikaci v první půlce semifinálového pole, do finále se podíval jako jediný z českých kajakářů. Jiří Prskavec po druhé nejrychlejší jízdě v semifinále zopakoval umístění i ve finále a bere senzační stříbro. Královskou jízdu předvedl na domácí trati Joseph Clarke o 0,86 vteřiny rychlejší.
Jelo se mi velmi dobře. Tady v Londýně to asi nemůže nikdy vyjít odhora až dolů. Je důležité se co nejvíce přiblížit tomu optimu. Já myslím, že až na spodní část tratě se mi to povedlo a stříbro je super,“ řekl Prskavec v cíli.

hradilek vVavřinec Hradilek bojoval s tratí na konečném 18. místě. „První půlku se mi jelo dobře, docela mi to vycházelo. V druhé půlce jsem vytuhl, takže jsem se s tím spíš trápil, takže nic moc,“ řekl Hradilek. Vít Přindiš se po 50vteřinové penalizaci odsunul na 38. místo.

Tereza Fišerová naplnila očekávání v kategorii singlkanoistek a do finále se kvalifikovala jako pátá nejrychlejší. Ve finále si pak ale o místo pohoršila, i kvůli dvěma dotekům branek. Vítězství putuje opět do Velké Británie díky Mallory Franklinové, která ovládla semifinále, finále a včera přidala i vítězství na kajaku. Fišerová na ni ztratila 11,63 s.

fiserova tereza sf„Jelo se mi celkem dobře, ale pak přišel nešťastný šťouch na páté brance. Myslím, že mi tam tak nešťastně fouklo. Pak jsem jela celkem v klidu, ale pak přišel další šťouch a velké podjetí. Takže chyby tam byly velké. Ale jinak jsem s časem spokojená, protože se mu zdal, na to, co jsem tam jela, dost rychlý,“ řekla šestá z Londýna Fišerová.

Nejlepší desítka bohužel utekla Kateřině Havlíčkové na konečném 28. místě kvůli 50vteřinové penalizaci, i devatenáctileté Evě Říhové na 18. pozici.
„Nebyla to úplně nejhorší jízda, ale bohužel tam byly nějaké chyby. Nebylo tam ale nic fatálního a v podstatě jsem spokojená. Osmnácté místo v takové konkurenci je vcelku pěkné,“ zhodnotila mladičká Eva Říhová.

K1M„Myslela jsem, že to v tomto závodu konečně zlomím, ale zase se to nepovedlo. Ze začátku to bylo dobré, ale v sedmičce pro mne v podstatě skončil závod. Takže to zkusíme zase příště,“ smutně popsala Havlíčková, která by se po mateřské pauze chtěla vrátit opět na vrcholné pozice mezi singlířkami.

Světový pohár se teď přesouvá na Slovensko do Čuňova už příští víkend 21. – 23. 6.

Foto: Martin Hladík

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/lee-valley-2019/results

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF