Kanoe.cz

Musí se jezdit bez šťouchů, říká po finále SP v Londýně Hilgertová

hilgertova finale 2Sobotní klání kajakářek a singlkanoistů v rámci Světového poháru ICF ve vodním slalomu 2019 (15. 6.) se nejlépe povedlo Amálii Hilgertové. Jako jediná se probojovala do finále, kde obsadila osmé místo.

Trio singlkanoistů Lukáš Rohan, Tomáš Rak a Vojtěch Heger se nedokázalo probojovat do finálové desítky, kde měl nejblíž právě Rohan na 19. místě. Rak a Heger se v nabité konkurenci museli spokojit s 27 a 28. pozicí. Vítězem prvního Světového poháru se stal německý závodník Tasiadis.

Rak a RohanPřekvapivě mimo finálové brány zůstala čtvrtá nejrychlejší v kvalifikaci kajakářek v Lee Valley Kateřina Kudějová, kterou dva doteky posunuly až na 22. místo. O jednu příčku výš dopádlovala s jedním dotekem branky Veronika Vojtová.

Amálie Hilgertová postoupila jako devátá finalistka a konečné pořadí nakonec vylepšila ještě o jedno místo. Tři doteky branek ji odsunuly do druhé poloviny top desítky. Nejrychlejší jízdu předvedla o 11,06 s rychlejší Britka Franklinová.

„Před startem jsem si všimla, že začal víc foukat vítr, ale snažila jsem se, aby mně to nijak neovlivnilo. Bohužel tam přišly tři malé doteky, které mě stály lepší umístění. Fakt jsem se to tam snažila posílat a byly dvě místa, na která jsem pyšná, jak mi vyšla, takže nemám úplně špatný pocit. Ale musí se jezdit bez vojtovašťouchů. Nemůžu jezdit takhle,“ popsala Hilgertová po finále.

Později odpoledne se o vítězství ještě poperou muži a ženy v závodě CSLX extrémním slalom krosu.

V neděli uvidíme kompletní českou reprezentaci kajakářů a singlkanoistek.

LIVE výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/lee-valley-2019/results

Foto: Martin Hladík

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF