Kanoe.cz

Vodní slalomáři se přesunuli do Londýna. Startuje seriál Světového poháru

prskavecPo úspěšném mistrovství Evropy ve vodním slalomu ve Francii se slalomáři přesunuli do britské metropole. Na olympijském kanálu Lee Valley poblíž Londýna odstartuje první ze série letošního Světového poháru ICF (13. – 16. 6.). Nebudou chybět ani čerství mistři Evropy kajakáři Vít Přindiš a Amálie Hilgertová. Ta bude v Londýně vůbec poprvé v životě.

V září se stal kajakář Jiří Prskavec celkovým vítězem Světového poháru ve vodním slalomu 2018 a získal jako druhý Čech v historii prvenství v prestižním seriálu ICF. Obhájce trofeje Vít Přindiš celkově získal bronz a po vítězství v roce 2017 tak navázal dalším pódiovým umístěním. O první body budou bojovat nejen kajakáři,  6375657030510962447 MG 0254ale i singlkanoistka Tereza Fišerová, která byla před dvěma lety celkově druhá. Bude si také chtít vylepšit chuť po promrhané medailové šanci v Pau. Startovat bude i Kateřina Havlíčková, která vyhrála Světový pohár v roce 2014.

„Po krátké závodní pauze přichází na řadu svěťákový trojboj - Londýn, Bratislava, Tacen! V Londýně jsem nezávodil skoro pět let a v Bratislavě jsem se naposledy na start postavil v roce 2012, takže to pro mě bude hodně zajímavé,“ dodal Vít Přindiš, který ale přiznává, že prioritu má stále světový šampionát v Seu.

„V Londýně jsem poprvé, vůbec v Anglii jsem ještě nikdy nebyla a jsem nadšená. Kanál je úplně peckový, ale hodně specifický a fyzicky náročný. Za ty 4 tréninky se tady plnohodnotně připravit úplně nestihnu, ale i tak se na závod těším. Stihli jsme tady taky už výlet do Londýna, který byl super:),“ těší se Amálie Hilgertová.

vitek prindisSinglkanoista Tomáš Rak už naopak londýnský kanál zná. „Naposledy jsem se svezl na tomhle kanále při mistrovství světa 2015, takže už to nějaký ten pátek je. Nic nás nepřekvapilo a z domácího vedra si užíváme poctivý britský léto, kdy je přes den krásných 14 stupňů a prší. To nás ale nemůže rozhodit, z domácích závodů je už český tým vycvičený až až. Takže závod může s klidem začít a já už se nemůžu dočkat, až se znovu postavím do startovního bloku,“ řekl loňský bronzový medailista z ME v Praze – Troji.

Na startu se představí kompletní český tým, který reprezentoval i na ME v Pau ve složení: Hradilek, Prskavec, Přindiš, Hilgertová A., Kudějová, Vojtová, Říhová, Havlíčková, Fišerová, Rak, Rohan, Heger V.

LIVE výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/lee-valley-2019/results

Světový pohár ICF ve vodním slalomu 2019:
13. – 16. 6. Londýn
21. – 23. 6. Bratislava
28. – 30. 6. Tacen
30. 8. – 1. 9. Markkleeberg
6. – 8. 9. Praha – Finále SP

Foto: Martin Hladík

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF