Kanoe.cz

Vojtová a Přindiš mají nakročeno do reprezentace vodních slalomářů

2779881930973813178 MG 1787Ve Veltrusech se o víkendu (4. – 5. května) rozhodovalo o prvních bodech do nominace vodních slalomářů pro letošní reprezentaci. V rámci 1. a 2. Českého poháru Skupiny ČEZ si výborně vedli kajakáři Vít Přindiš a Veronika Vojtová. Souboje o nominaci vyvrcholí v rámci 3. a 4. Českého poháru Skupiny ČEZ o víkendu 11. – 12. května 2019.

fiserovaV chladném a deštivém počasí ve Veltrusech se všichni vodní slalomáři dokázali vyšponovat k vrcholným výkonům. Na trati, kterou stavěl trenér Jiří Prskavec starší a šéftrenér Jiří Pultera, byla snad nejvíc sledovaná kategorie kajakářů, kde jsou volná dvě nominační místa po boku Jiřího Prskavce. Nejlépe vyšla Vítu Přindišovi.

Ten ovládl závod v oba víkendové dny, kde za sebou nechal právě Jiřího Prskavce. Mistr světa z roku 2017 Ondřej Tunka si v sobotu zabezpečil třetí místo před Lubošem Hilgertem a doplňuje tak zatím dvacetibodového Přindiše v boji o místo v reprezentaci s 17 body. Olympionik Vavřinec Hradilek si cestu k nominaci v sobotu trochu zkomplikoval kvůli 50s penalizaci ve finálové jízdě, která ho stála přední umístění. V neděli už bral třetí místo.

Hradilek“Dnes mě při prvním nominačním závodě provázela síla, ale pokud je v nominaci něco jisté, tak to, že nic není jisté, než to celé skončí!," řekl Přindiš po sobotním triumfu. "Chtěl jsem určitě zajet finále a dostat se do první trojky v oba dny. Takže jsem za to rád, že mi to vyšlo. Teď mne čeká normální předzávodní týden se sedmi- šesti tréninky. Budu se snažit v tom počasí hlavně nenastydnout a případně dobrý výsledek v troji zopakovat," dodal.

I když má podobně jako i Jiří Prskavec Tereza Fišerová místo v reprezentaci již zajištěno díky medaili z loňského MS, potvrdila svojí dominanci na singlkanoe. Ovládla sobotní závod před Martinou Satkovou a Janou Matulkovou a v neděli opět vítězí před Gabrielou Satkovou a Evou Říhovou. Reprezentační pár prozatím patří právě Martině Satkové a Evě Říhové s 17 a 16 body.

Muži singlkanoisté mají v polovině nominace svého lídra ve Vítězslavu Gebasovi, který byl druhý v sobotu a dnes vyhrál. Vítěz sobotního klání, Lukáš Rohan, je díky třetí pozici v neděli další v pořadí nominace.

vitek prindisKajakářky předvedly skvělé souboje, když si první tři pozice rozdělily v sobotu v pořadí Veronika Vojtová, Amálie Hilgertová a Kateřina Kudějová. Ve finále nechyběla v oba dny ani ikona Štěpánka Hilgertová.
Vojtová dokázala v neděli svoje vítězství dokonce zopakovat před Barborou Valíkovou a Amálii Hilgertovou. Tyto závodnice jsou zatím i na čele nominace. „Trať ve Veltrusích ve skutečnosti moc neoblibuji, tak jsem ráda, že mi to o víkendu tak vyšlo. Mám za sebou úplně jinou přípravu a nového trenéra. Po Riu jsem přešla k Pavlu Kubričanovi a velmi mi to tam vyhovuje, celá příprava je jiná a jde více do rychlosti. Do závodů v Troji půjdu opět naplno,“ řekla Vojtová.

Informace k závodům, fotografie a výsledky najdete na stránkách Českého svazu kanoistiky www.kanoe.cz a pro aktuální dění a informace sledujte Facebook Český vodní slalom a sjezd nebo instagram Czech Canoe.

v vojtovaZákladní adresa: www.kanoe.cz/cez
Live data (výsledky, žebříčky, nominace, soutěž o auto, videa z jízd): www.kanoe.cz/cez/live
Live stream: www.youtube.com/czechcanoe

Videa jednotlivých jízd k analýze i ke stažení: www.dartfish.tv/czechcanoe

FOTO: M. Hladík

 

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF