Kanoe.cz

Kompletní trio kajakářů ve finále MS. Postupuje i Fišerová

tunka sfKajakáři Jiří Prskavec, Vít Přindiš, ani obhájce titulu Ondřej Tunka nebudou chybět v letošním finále mistrovství světa ve vodním slalomu v Riu de Janeiro. Postup vybojovala i singlkanoistka Tereza Fišerová, která tak bude mít možnost obhájit stříbro z Pau.

Singlkanoistka proměnila své dosavadní zkušenosti v další finálovou účast na mistrovství světa, kde bude zítra bojovat nejméně o obhajobu loňského stříbra. Se semifinálovou jízdou nebyla stoprocentně spokojená, ale postup do nejlepší desítky nakonec zvládla jako devátá. Nejrychleji dnes Britka Forrowová, která měla náskok přes devět vteřin.

fisrova sf„Mně se jelo moc hezky už při rozpádlovávání, tak jsem si říkala, že to dnes půjde. Ale už nahoře to moc neklouzlo, ale říkala jsem si, že to snad bude stačit, když to sjedu v klidu. Mně se to tak líbilo, že jsem si zbytek tratě pohlídala. Akorát před protivodnou brankou 21 nebo 22 jsem dala čelo, takže jsem musela pádlovat skoro celý vracák nahoru, což mně stálo dost sil a ještě mně čekala hodně těžká kombinace, kde to spousta holek pokazilo, ale řekla jsem si: buď anebo... naštěstí to klaplo, tak jsem za to ráda,“ komentuje Tereza Fišerová.

Kompletní trio českých kajakářů uvidíme v nedělním finále světového šampionátu v Riu. Nejrychlejší jízdu v sobotním semifinále odpálil Jiří Prskavec, který po uvolnění v závěru postupuje jako třetí nejrychlejší. Hned za ním si postup zabezpečil jeho tréninkový kolega Ondřej Tunka. Vít Přindiš musel po chybě v jízdě čekat, ale postup mu nakonec za osmé místo neutekl.

prskavec„Jelo se mi to moc pěkně. Neteklo mi to akorát v brance číslo 3, a pak se mi to trochu zastavilo před šestkou, ale pak už mi ta trať vycházela pěkně., jak jsem si řekl. Snažil jsem se ušetřit si nějaké síly, protože jsem věděl, že to dolu bude potřeba. Jsem strašně rád, že jsme ve finále všichni tři čeští kajakáři. Teď si půjdu hezky lehnout, vyspím se a ta sezóna už nemůže být špatná. Podařilo se mi v každém závodě zajet finále. A teď je to už jen o tom si to užít a předvést co nejlepší výsledek ve finále,“ řekl Prskavec.

Tunka postoupil ze 4. místa: „Od začátku se mi jelo dobře. Podařila se mi hned ta první protivoda, ze který jsem měl celkem obavy a od té doby si to moc nepamatuju a jel jsem to své. Stejně jsem byl úplně tuhý. Mám teď hrozný hlad, takže si dám pořádnou večeři a pak si pustím Přátelé a doufám, že u nich usnu,“ prozradil Ondřej Tunka.

prindis sf 1Vít Přindiš: „Myslím, že ta jízda byla dobrá, alespoň dvě třetiny z ní. Pak jsem udělal chybu na psolední bráně, která mně stála asi docela dost času. Nicméně, stačilo to na postup, i když jsem musel docela čekat, jak to dopadne. Zítra se jede od znova a myslím, že jsme teď všichni spokojení, že jsme ve finále a budeme se muset popasovat s tím, že se závodí brzy ráno a je jen pár hodin na regeneraci,“ dodal Přindiš.

Světový šampionát v neděli 30. září ukončí finálové jízdy C1 žen a K1 mužů spolu se závody CSLX. Přenos můžete živě sledovat i na ČT sport a na webu.

Výsledky online: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/rio-de-janeiro-2018/rankings-results

Foto: Martin Hladík

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Instagram #czechcanoe

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF