Kanoe.cz

Každá medaile se počítá, shodují se vodní slalomáři. Startuje mistrovství světa v Riu

lodUž v úterý (25. září) se rozdají první sady medailí na letošním mistrovství světa ve vodním slalomu v Riu de Janeiro (25. – 30. 9). Silný český tým v čele s kajakáři Jiřím Prskavcem, Vítem Přindišem a obhájcem titulu Ondřejem Tunkou, je připravený na těžký boj o přední pozice. Cílem je finále, shodují se slalomáři. Pak je souboj o medaile otevřený.

slalomariV úterý odstartují souboje na mistrovství světa ve vodním slalomu závody hlídek. České barvy budou obhajovat titul na mužském kajaku a bronz v kategorii C1 žen.

„Na závod tady vzpomínám v dobrém, ale jak tady chybějí ty tribuny a všechno to zajištění, co k Olympiádě patří, tak se to nevrací až tolik. Nicméně na to vzpomínám v dobrém a těším se, že tady pojedeme další velký závod,“ řekl vítěz Světového poháru 2018 a horký kandidát na medaili Jiří Prskavec.

kackaKajakářky ve složení Kateřina Kudějová, Veronika Vojtová a Barbora Valíková můžou být také našim želízkem v ohni.
„Hlídky jsme moc netrénovaly, protože Verča Vojtová byla nemocná, tak jsme to sjely asi dvakrát,“ prozradila bývalá mistryně světa kajakářka Kateřina Kudějová. „Bylo to tak narychlo, ale myslím, že nám to šlo docela v pohodě. Možná bychom to potřebovaly ještě trochu sjet, jezdíme trochu zbytečně moc u sebe, ale v závodě to bude snad jinačí. Jezdí se mi tady jinak dobře, myslím, že to mám docela najeté, i když bych některé brány asi potřebovala najet ještě víc, ale vesměs to co chci, tak zajedu. Těším se na závody. Ne ani tak na ty hlídky, jako spíš na ten svůj závod,“ řekla v Riu Kudějová.

Singlkanoistka Tereza Fišerová je s jízdami také spokojená, a hlídky pojede spolu s kolegyněmi Kateřinou Havlíčkovou a mladičkou juniorskou šampionkou Gabrielou Satkovou. Před rokem v Pau vybojovaly bronzovou medaili. „Akorát jsem dnes zlomila nové pádlo, na které jsem si zvykala. Byla jsem z toho taková trochu nesvá, ale s tím druhým se mi pádlovalo stejně líp,“ řekla Fišerová. „Doufám, že ty hlídky sjedeme všechny ve zdraví a že to dobře dopadne. Pojedeme v novém složení. Gabču Satkovou jsme po Evropě přesunuly na druhé místo, protože i Katka Havlíčková řekla, že se jí takto jezdí líp. A já se to tam budu nějak snažit pojišťovat sepředu,“ dodala loni stříbrná slalomářka.

gebasČeští singlkanoisté v čele s nejzkušenějším Vítězslavem Gebasem by chtěli překvapit v závodu týmů i v individuální soutěži. „Je to znát, že jsem tady již něco najezdil. Hlídky jsme s klukama trochu potrénovali, ale ne moc. Většinou, když to hodně trénujeme, tak to pak zkazíme,“ pousmál se olympionik Gebas. „Uvidíme, co z toho vypadne. Myslí, že jsme všichni tak nějak na stejné úrovni, tak uvidíme, co z toho vypadne, jsou tam mezi námi jen malé rozdíly,“ dodal Gebas, který pojede s Tomášem Rakem a Lukášem Rohanem.

Online výsledky sledujte na https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/rio-de-janeiro-2018/rankings-results

Videa najdete na https://www.youtube.com/planetcanoe

Fotograf Martin Hladík bude postupně aktualizovat fotografie v galeriích na https://www.zonerama.com/Kanoe/267150

Vysílání ČT Sport:

rakpátek 28.9. ČT Sport
19:45-22:00 semifinále C1m, K1ž
sobota 29.9.
ČT 2 14:00-15:15 finále C1m K1ž
ČT Sport 19:00-21:30 semifinále C1ž, K1m
neděle 30.9.
živé vstupy do MS v cyklistice od 14:00
17:15-18:00 záznam finále C1ž, K1m

A nezapomeňte nás sledovat na našich sociálních sítích! Czech Canoe

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Instagram #czechcanoe

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF