Kanoe.cz

Prskavec vítězem Světového poháru ve vodním slalomu. Loňský vítěz Přindiš třetí

prskavec finaleNeděle (9. 9.) přinesla České republice další historický úspěch. Kajakář Jiří Prskavec vybojoval na Světovém poháru ve vodním slalomu v Seu d´Urgell třetí místo, díky čemu získal jako druhý Čech v historii prvenství v prestižním seriálu. Navázal tak na loňský triumf svého týmového kolegu Víta Přindiše, který dnes dojel sedmý. Loni celkově stříbrná singlkanoistka Tereza Fišerová dojela na šestém místě a bere tak sumárně čtvrtou pozici.

 MG 1107Jiří Prskavec přiznal, že před semifinálovou jízdou cítil stres. „Snažil jsem se, abych si nějaký tlak vůbec nepřipouštěl, ale myslím, že to bylo před startem na mě docela vidět, že jsem vystresován byl. Vždyť semifinále bylo vstupenkou k nějakému pěknému umístění v celkovém pořadí. Jízda se mi ale celkově povedla a ve finále jsem už chtěl jen bojovat o vítězství,“ popsal svoje pocity čerstvý vítěz SP.

„Jel jsem přesně to, co jsem chtěl. Jenom ta voda v kombinaci 7 a 8 mi nevyšla. Tam vám to buď vyjde, nebo ne. A mě to dneska nevyšlo. Ale jsem spokojený, je to další velký úspěch. Další meta, na kterou jsem zatím nedosáhl,“ radoval se v cíli Prskavec.
„Závod byl obecně velmi těžký. A konkurence tady byla hrozně silná,“ popisuje svou lehkou nervozitu před startem Prskavec. „Byla to pro kajaky celkem lehká trať a zvládnout semifinálovou jízdu pro mě bylo hrozně těžký. Ale když jsem to zvládl, tak to finále jsem si už užil. A jsem rád, že se mi to povedlo,“ popisuje závod Prskavec.

prindis finaleTýmový kolega a loňský vítěz Světového poháru Vít Přindiš na celkové umístění v koutku duše také pomýšlel, a chtěl zabojovat o přední pozice pátého závodu SP. Nakonec skončil celkově bronzový díky dnešnímu sedmému místu. „Letos se mi povedly snad všechny Světové poháry, které jsem jel, snad jen kromě Augsburgu, kde jsem byl hodně nemocný. Vždy jsem se dokázal dostat do finále, ale nějak se mi nikdy nepodařilo prodat tu formu, co mám. Na tom musím ještě zapracovat a na mistrovství světa snad prodat to, co mám v sobě,“ řekl dnes sedmý Přindiš. Vítězství v Seu patří Italovi Giovanni de Gennarovi.

Singlkanoistka Tereza Fišerová se svojí jízdou nemohla být spokojená, i když jí to ve finále, kdy chybovala většina závodnic, nakonec stačilo na pěkné šesté místo, i přes čtyři doteky branek. „Ta jízda nebyla povedená. Hned na začátku jsem tam nahoře udělala chybu a pak se to se mnou už jen vezlo a cestou dolu to Fiserova Tbylo horší a horší. Šesté místo bych sice před tím brala všemi deseti, ale ta jízda prostě nebyla dobrá,“ popsala svěřenkyně Lukáše Kubričana, která se tak odsunula na celkové čtvrté místo v hodnocení. Prvenství a celkové vítězství si opět odnáší podobně jako na kajaku Jessica Foxová z Austrálie.

Kateřina Havlíčková se ze semifinále nedokázala probojovat do nejlepší desítky a skončila 18. Kajakář Luboš Hilgert bere 14. Místo.

Vodní slalomáři se teď budou pomalu chystat na přesun do dějiště mistrovství světa ve vodním slalomu v Riu de Janeiro (25. – 30. 9.), kde budou odlétat 12. září.

tymVýsledky live: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/la-seu-durgell-2018/rankings-results
Galerie – Martin Hladík: https://www.zonerama.com/Kanoe/267150

Instagram #czechcanoe

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF