Kanoe.cz

Kvalifikace v Seu opět s druhým místem pro Prskavce

 MG 0694Světový pohár ICF ve vodním slalomu (7. – 9. 9.) odstartoval svůj závěrečný podnik pátečními kvalifikacemi ve španělském Seu d´Urgell. V semifinále o víkendu uvidíme devět českých závodníků. Nejlépe si vedl druhý Jiří Prskavec a pátá nejrychlejší kajakářka Kateřina Kudějová.

Postup na „první dobrou“ vyšel i olympionikovi Vítězslavu Gebasovi mezi singlkanoisty a Lukáši Rohanovi, kteří postupovali ze 14. a 18. místa. Naopak, Tomáš Rak se v Seu do semifinále už nepodívá. Vedoucí pozici obsadil Brit David Florence.

 MG 1071„Do Sea jezdím strašně rád, protože je to sice malinké, ale nádherné městečko. Je tady skvělé okolí a dá se toho tady dělat spousta a většinou je tady super počasí. Ten kanál ale není úplně nejlepší, je tady málo vody, není to tady úplně těžký, ani tak zábavné. Na druhou stranu, vždy se mi tady jezdilo dobře,“ říká Lukáš Rohan.

Brazilská kajakářka Ana Satilaová předvedla v pátek nejrychlejší jízdu, ale Kateřina Kudějová si postup hladce zabezpečila z pátého místa. Postoupila i 18. Barbora Valíková. Amálii Hilgertové a Veronice Vojtové se nepodařila ani druhá jízda a své působení na SP tak dnes ukončily.

 MG 0823„Vím, že v Seu se musí hodně pádlovat a o to se tady vždy také snažím a většinou mi to tady vychází. Určitě bych se tady chtěla dostat do finále, ale medaile by byla úplně super. Letos je to trochu jiné, než loni. Tehdy mi to moc nejezdilo, ale letos už od začátku sezony formu vcelku mám, takže i když se to tady nepovede, tak mi to myslím neublíží,“ popsala Kateřina Kudějová.

Další semifinalistky s českými barvami uvidíme v kategorii C1 ženy, když se hned v první jízdě kvalifikovala Tereza Fišerová (8. místo) i zkušená Kateřina Havlíčková (16.). Eva Říhová musela do opravní jízdy, která se jí bohužel nepovedla. Britka Mallory Franklinová předvedla na kánoi nejrychlejší kvalifikační jízdu.

 MG 1187Kajakář Jiří Prskavec si postup elegantně pohlídal opět z druhého místa, stejně jako před týdnem na SP v Tacenu. Rychlejší byl jen Francouz Neveu. I Vít Přindiš předvedl dobrý výkon na šestém místě. Luboš Hilgert i Ondřej Tunka se do kvalifikační třicítky napoprvé nedostali a museli o posledních deset míst bojovat ve druhé jízdě. Hilgertovi se to jen těsně povedlo, ale Tunka se už do semifinále nepodívá.

„Kdyby se mi taková jízda povedla v semifinále, tak by to bylo super. Ve finále se už jezdí maličko víc na risk. Dneska jsem neměl úplně dobrý pocit z těch branek, kdy mi to nepřišlo, že by to byla ta optimální lajna, kterou bych chtěl jet. Tak jsem potom maličko zariskoval v prostředku a pak jsem si říkal, že by to už pak mělo stačit na postup. Nakonec z toho byl jeden z nejrychlejších časů. Je to fakt poprvé, za těch šest nebo sedm let co jsem v Kudejova Ktýmu, co jedu všechny Světové poháry, ale původní plán to nebyl. Ono se to tak nějak nabídlo, protože se mi dařily ty první tři závody, a pak se nám zrušilo soustředění v Riu, tak bylo víc času na takovou přípravu doma a víc zamakat. V tuto chvíli bych rád bojoval o to celkové prvenství, ale je to závod jako každý jiný a je potřeba se zkoncentrovat na moje jízdy a ne jen na výsledek,“ řekl Prskavec po kvalifikaci.

V sobotu je na programu semifinále a finále kategorie C1 mužů a K1 žen s C2 mix.

Výsledky live: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/la-seu-durgell-2018/rankings-results
Galerie – Martin Hladík: https://www.zonerama.com/Kanoe/267150

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF