Kanoe.cz

Světový pohár vyvrcholí v Seu. Prskavec atakuje celkové vítězství

Prskavec2Už o víkendu (7. – 9. 9.) budeme znát vítěze celkového seriálu Světového poháru ICF ve vodním slalomu 2018. Pětidílný podnik po roce opět vyvrcholí v oblíbeném španělském středisku La Seu d´Urgell. Na celkové vítězství útočí kajakář Jiří Prskavec, který by tak navázal na loňské historické prvenství Víta Přindiše. Singlkanoistka Tereza Fišerová zatím třetí.

Po zrušeném nedělním závodním dnu a hektickém odjezdu z dějiště předposledního ze Světových pohárů minulý víkend v Tacenu kvůli zvýšené hladině vody se již vodní slalomáři plně připravují ve španělském Seu. V pátek odstartuje závod kvalifikacemi, v sobotu jsou v programu semifinále a finále singlkanoistů a kajakářek a v neděli pak kajakářů a singlkanoistek.

fiserova LMDíky započtenému druhému místu z kvalifikace v Tacenu má kajakář Jiří Prskavec v celkovém hodnocení již 204 bodů, o 42 více než druhý a třetí závodník Popiela a Biazizzo. Pódium by mu tak nemělo ujít, když předvede svůj standardní výkon. Závod v Seu bude hodnocen dvojnásobným počtem bodů. Vloni skončil Prskavec v celkovém hodnocení Světového poháru o čtyři body čtvrtý, což ho mrzelo. „Medaili z celkového hodnocení totiž ještě nemám,“ prohlásil Prskavec.

Vít Přindiš je na závody v Seu také dobře připravený. „Přesun z Tacenu dopadl nakonec docela v pohodě, ale stejně nám to letecky trvalo skoro 10 hodin. Teď je tu teplo, ale očekávají se zase nějaké bouřky,“ popisuje současnou situaci Prskavcův týmový kolega a vítěz loňského podniku Vít Přindiš.
Jířa to jisté nemá, ale má obrovskou šanci, pokud si to sám nepokazí. Je v ještě lepší pozici, než jsem byl já minulý rok, ale musí si ujet finále, aby měl jistotu.Což je určitě v jeho silách,“ dodal vicemistr Evropy.

Prindis VDalší kandidátkou na umístění v nejlepší trojce za rok 2018 je singlkanoistka Tereza Fišerová, zatím na třetí pozici se 144 body. Její kategorii zatím suverénně vede Jessica Foxová se 240 body, která si nejspíš odveze vítězství hned ve dvou kategoriích. V loni obsadila Fišerová celkově druhou příčku právě v Seu za Foxovou.

V dalších kategoriích naši závodníci na přední pozice v celkovém umístění už nejspíš nedosáhnou. Kajakářka Kateřina Kudějová je zatím 11., když suverénně vede opět Australanka Foxová. Singlkanoista Lukáš Rohan zatím obsazuje pozici číslo 12. Naopak, v nové kategorii C2 mix jsou na prvních dvou místech hned dvě české lodě (Fišerová – Jáně, Vojtová – Mašek).

Výsledky live: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/la-seu-durgell-2018/rankings-results

Galerie – Martin Hladík: https://www.zonerama.com/Kanoe/267150

prskavec a tunkaPřímý přenos:

ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi 8:50-11:10
finále 11:50-13:20

neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 11:30
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF