Kanoe.cz

V Tacenu je nedělní program Světového poháru zrušen. Prskavec bere druhé místo z kvalifikace

prskavec jiriTacen (Slovinsko) – nedělní program 4. světového poháru vodní slalomářů ve slovinském Tacenu byl zrušen. Kajakářům a singlkanoistkám platí výsledky z kvalifikačních jízd. Prskavec tak obsadil 2. místo, což ho posunulo do celkového vedení série Světového poháru.

První zářijový víkend začala druhá polovina sezóny vodních slalomářů. Bohužel kvůli změně počasí a velké vodě bylo nedělní semifinále a finále kajakářů a singlkanoistek zrušeno. Dle pravidel ICF (Mezinárodní kanoistické federace) tak platí výsledky z páteční kvalifikace. Prskavec si připisuje 2. místo a posunul se do čela celkového pořadí závodů světového poháru.

prskavecVýsledek je sice moc pěkný, ale myslím, že se všichni shodneme na tom, že to tu úroveň nemá. Je to stejné, jako by se ten závod nejel,“ komentuje zrušení závodu Prskavec a dodává: „Beru to jako obrovskou chybu pořadatelů. Od středy jsme měli zprávy, že tato situace může nastat a kdyby na tom trošku víc zapracovali, tak jsme to v pohodě mohli odjet během dneška.“

Šéftrenér reprezentace Jiří Pultera takovou situaci ze Světových pohárů nepamatuje. „Připomnělo mi to trochu rok 2010, kde musel být závod v Bratislavě kvůli povodním zrušen. Tehdy ale neplatili ještě současné pravidla ICF a žádné výsledky se tedy nezapočítávaly. Závodníky určitě mrzí, že přijdou o minimálně jednu jízdu, ale zas tak velká komplikace to pro nás není. Teď řešíme spíš logistiku a přesuny do dalšího dějiště SP v Seu, nové letenky apod.,“ popsal Pultera.

Celý český tým vodních slalomářů se už zítra ráno přesune do španělského Seu d'Urgell, kde se o víkendu 7. – 8. září pojede poslední závod Světového poháru. Ten je ohodnocen dvojnásobným počtem bodů. Prskavec bude bojovat o to, aby si první příčku udržel.

Galerie – Martin Hladík: https://www.zonerama.com/Kanoe/267150

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF