Kanoe.cz

Jiří Prskavec druhý v kvalifikaci na Světovém poháru v Tacenu

prskavecSvětový pohár ICF ve vodním slalomu odstartoval pátečními kvalifikacemi v Tacenu (31. 8. – 2. 9.). V deštivém počasí se nejlépe vedlo kajakáři Jiřímu Prskavcovi, který předvedl druhou nejrychlejší jízdu. V semifinále uvidíme o víkendu kompletní sestavu českých závodníků.

Páteční kvalifikace tradičně odstartoval závod singlkanoistů, kde si semifinále hned první jízdou pojistil ze sedmnáctého místa Lukáš Rohan. Po druhých opravných jízdách ho doplnil i Tomáš Rak a Michal Jáně. Slovák Alexnder Slafkovský potvrdil skvělou formu nejrychlejší jízdou.

kajakariKompletní sestavu kajakářek uvidíme i v semifinále žen. Amálie Hilgertová si zabezpečila postup čistou jízdou z osmého místa. „Jelo se mi krásně. Já beru tyto poslední dva svěťáky jako takovou odměnu. Potřebovala bych určitě ještě zrychlit, ale snad jsem si to nechala na semifinále a finále,“ popsala Hilgertová, která by ještě chtěla trochu zesílit.

Za Hilgertovou si z 10. a 11. místa dojely pro postup Veronika Vojtová a Kateřina Kudějová. Eva Říhová si sjela zajímavý double a kvalifikovala se v obou disciplínách, na kajaku i na kánoi. Na čelo závodu K1 žen se dostala Ricarda Funková z Německa.

Singlkanoistkám kralovala opět Jessica Foxová. V semifinále uvidíme ale i české bravy díky Janě Matulkové a Evě Ŕíhové, které v kvalifikaci dojeli na 12. a 16. místě. Tereza Fišerová doplnila kompletní sestavu v opravní jízdě.

prindisMezi kajakáři se na nevyzpytatelné trati dobře uvedl Jiří prskavec druhým místem. Postoupil i desátý Vít Přindiš a z 28. místa se do semifinále vtěsnal i Ondřej Tunka. Luboš Hilgert musel do opravných jízd, kde také doplnil kompletní čtveřici.

S jízdou jsem spokojený, projel jsem první dvě branky a říkal jsem si, že to asi není úplně ono, ale z doslechu jsem slyšel, že to bylo úplně v pohodě. Celou trať jsem prolítl tak, jak jsem chtěl a celkem všechno mi vycházelo. Samozřejmě, že tady v Tacenu ta voda někdy úplně nevyjde. V cílové rovince jsem naskočil válec přesně tak, jak jsem chtěl, ale akorát jsem to trochu blbě odhadl a chytil jsem tam střed válce, který se měl objíždět a skoro mě převrátil. Takže cestou do cíle jsem tam nechal zbytek toho času. Ale jinak mi to vyšlo krásně, a rihova ekdybych takto jel semifinále a finále, tak jsem úplně spokojený...,“ popsal v cíli Jiří Prskavec, kterého skalp si připsal jen domácí závodník Zan Jakse.

V Tacenu uvidíme tedy v semifinále o víkendu kompletní českou výpravu.

Výsledky live: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/tacen-2018/rankings-results

Galerie – Martin Hladík: https://www.zonerama.com/Kanoe/267150

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF