Kanoe.cz

Roudnice ukončila sjezdové ECA CUPY

sjezd 2018 roudnice 2Poslední závod Evropského poháru ve sjezdu na divoké vodě byl v Roudnici nad Labem uzavřen. Závod se jel tak trochu netradičně během pracovního týdne, tudíž účast zde nebyla tak vysoká jako na jiných pohárových závodech. Ze zahraničních sportovců se však v tomto závodě ukázali stejní lidé jako v Českých Budějovicích a konkurence tak byla veliká.

Oba dva dny se sprintovalo na nově vybudovaném slalomovém kanále v Roudnici. „Zdejší trať se mi velice líbí. Už loni jsem chtěl zde na ECA Cupech závodit, ale nevyšlo mi to. Tudíž mne těší, že tu mohu být letos a závodit pravě tady v Roudnici nad Labem,” komentuje zdejší trať slovinský reprezentant a zároveň vítěz včerejšího závodu, Vid Debeljak.

sjezd 2018 roudnice 1Mezi kajakáři můžeme sledovat velice silnou konkurenci, jak českou tak i zahraniční. Pořadí se neustále mění a nikdy není předvídatelné, jak závod nakonec dopadne.

V sobotním závodě zvítězil již zmíněný Vid Debeljak. Následující den bral zlato Francouz Cyprien Leriche. „Celá tato “Eca-Tour” se mi opravdu líbí. Je pěkné vidět průběh českých závodu a zazávodit si na zdejších tratích. Odjetí šesti závodů v devíti dnech je celkem náročné, ale pro mne naprosto nová zkušenost a zážitek dohromady. Se všemi svými výsledky jsem spokojen. Dnes mi v závodě vyšla stopa a já tak mohl předvést svou nejlepší jízdu,” komentuje dnešní výhru a celý průběh evropských poháru Francouz Cyprien Leriche.

Mezi kajakářkami vyhrála první den Barbora Dimovová. Druhý den se Barča o místo propadla a zvítězila Anežka Paloudová.

sjezd 2018 roudnice 3To samé se stalo v kategorii singlkanoistek, kde první den zvítězila Martina Satková. Druhý den získala zlato Anežka Paloudová a z dnešního závodu tak odjíždí dvěma výhrami.

Singlíře muže ovládl Českokrumlovský závodník, věnující se momentálně spíše trenérské činnosti, Lukáš Novosad. Mezi deblkanoisty udržela vedoucí pozici posádka Švagr-Koblížek a vyjela si tak dvě zlata.

Evropský pohár je sice u konce, ale všichni závodníci se ještě dnes přesouvají na jih Čech. Každý milovník divoké vody právě míří pod Lipenskou přehradu, kde se o víkendu pojede poslední část Českého poháru, která je zároveň mezinárodním rankingovým závodem.

Výsledky ECA CUP http://www.results.cz/results.php?lang=¶m=18122W1

Foto – Aleš Berka

VIDEO ze závodu ke shlédnutí zde

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF