Kanoe.cz

Stříbrný Zima i Fišerová na ME juniorů ve vodním slalomu v Bratislavě

ZimaTomáš Zima, Jan Bárta, Gabriela Satková, Tereza Fišerová – to jsou jména medailistů sobotních závodů mistrovství Evropy ve vodním slalomu juniorů a do 23 let v Bratislavě (16. – 19. 8.). Dvě stříbra a dva bronzy z individuálních závodů.

Juniorští kajakáři měli po úspěších v Ivrei opět nejvyšší ambice. I když zlato nakonec nevybojovali, dva ze tří kovů patří českým závodníkům. Tomáš Zima v FiserovaBratislavě vybojoval stříbro a juniorský mistr světa Jan Bárta bere bronz. Sklonit se museli před Španělem Miquelem Trave.

„Stejná medaile jako loni, je to super, asi mi to tady sedí. Na první místo chyběla jen trocha štěstí, nic víc,“ řekl šťastný Zima, který si již tradičně na závody nebere soupravu pro vyhlašovací ceremoniál.

Bárta byl s bronzovou medailí spokojený. „Dnešní bronz beru jako obrovský úspěch a jsem z výsledku úplně nadšený. Kvůli zdravotním komplikacím jsem se na Evropu nedokázal stoprocentně připravit a musel jsem trochu improvizovat, ale v průběhu posledních pěti dní jsem se rozjezdil a už to šlo jako po másle,“ popsal Jan Bárta.

Zima BartaHned druhá medaile – bronzová, patří singlkanoistce Gabriele Satkové v kategorii juniorek, která po zlatu v Ivrei myslela na ještě vyšší umístění. Ve finále obsadila pátou pozici Eva Říhová. Zlato si odveze do Ruska Daria Shaidurová. „S jízdou spokojená nejsem a určitě jsem mohla předvést i lepší, ale na druhou stranu je to medaile a každá medaile se počítá. Takže jízdu už teď moc neřeším. Tlak tam nějaký určitě byl, ale obvykle ho moc nevnímám, takže spíš jsem si ho vytvořila sama,“ popsala bronzová Gabriela Satková.

V kategorii do 23 let bez medaile neodejde „stříbrná žena“ Tereza Fišerová, která připojí další do své sbírky „velkých“ stříbrných. Předběhla ji jenom slovenská závodnice Monika Skachová. Ani Martina Satková nechtěla z Bratislavy odjet bez individuální medaile, ale bude se muset spokojit s finálovou osmičkou.
Satkova 2„Moje jízda nebyla moc povedená. Byla rychlá, ale bylo tam hodně šťouchů,“ řekla s úsměvem Fišerová. „Možná ta zlatá medaile chutí sladčeji, ale mamka má asi víc ráda ty stříbrné. Momentálně jsem i za tu stříbrnou nenormálně ráda,“ dodala.

Kajakářům do 23 let se finálová patnáctka v sobotu nepovedla. Vítězství patří opět španělskému závodníkovi Davidu Llorente.

Jako poslední medaili připojili deblkanoisté v neoficiální disciplíně stříbro ve složení Albert Kašpar a Vojtěch Mrůzek.

Výsledky: https://siwidata.com/canoelive/#/live/eca/1372


Foto: Alena Ceplová

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF