Kanoe.cz

Zlatý český den juniorské reprezentace ve vodním slalomu v Bratislavě

3xK1muzi junČeská republika a Francie se staly nejúspěšnějšími zeměmi mistrovství Evropy ve vodním slalomu juniorů a do 23 let v závodu týmů. V pátek (17. srpna) se v Bratislavě odpoledne za horkého slunečného počasí předávaly první sady medailí a hned šest medailí, z toho čtyři zlata jdou českému týmu.

Medailové žně odstartovali juniorští kajakáři, když si ve složení Jan Bárta, Tomáš Zíma a Jakub Krejčí dojeli pro bronz za vítězným týmem z Francie a Itálie. „Jízda nebyla až tak přesvědčivá, jak jsme čekali, a jak se nám to třeba podařilo na světě, ale i třetí místo je super,“ řekl juniorský mistr světa Jan Bárta.

3xC1zeny junHned druhá medaile – zlato, patřila nejrychlejší posádce juniorek singlkanoistek. Tým, který tvořila Gabriela Satková, Eva Říhová and Tereza Kneblová byl v pátek neporazitelný.
„Je to boží. Je skvělé být nejlepší na světě a pak to potvrdit na Evropě. Jsme skvělý tým,“ řekla v cíli Eva Říhová společně s Gabrielou Satkovou.

Singlkanoistky do 23 let nejdříve obsadily druhou pozici, ale po prozkoumání video záznamu jim byla udělena 50vteřinová penalizace a ze stupně vítězů spadly na šestou pozici.

3xC1m U23Další zlato připsala posádka juniorských singlkanoistů ve složení Vojtech Heger, Petr Novotný a Eduard Lerch. „Jízda byla dobrá, i když tam byly nějaké chybičky, asi dva šťouchy, ale stačilo to. Je to super,“ těšil se Heger.

To ale nebylo poslední české zlato. Třetí do série přidaly juniorské kajakářky Antonie Galuškova, Lucie Nesnídalová a Kateřina Beková.
„Jsem ráda, že se nám to opět povedlo, i když v jiném složení jako před rokem,“ popsala Antonie Galušková. „I když jsme to prý docela oťukaly, tak nám to vůbec nevadí,“ dodala Kateřina Beková.

Čtvrté zlato pak do Česka poputuje díky výkonu singlkanostů do 23 let ve složení Lukáš Rohan, Václav Chaloupka a Matyáš Lhota.

3xK1zeny junShodli jsme se na tom, že v Ivrei byla asi chyba, že jsme byli moc na sobě, tak jsme si dali trochu větší odstupy a vyšlo to na zlato,“ popisuje taktiku mistr Evropy Matyáš Lhota po čtvrtém místě z MS v Ivrei.
„Čistá jízda je vždy klíček k úspěchu v hlídkách, takže jsem rád, že jsme docela dobře zvládli i ty tězké úseky,“ dodal Lukáš Rohan.
Kajakářky do 23 let doplnily do české sbírky bronz díky představení, které předvedla Karolína Galušková, Amálie Hilgertová a Kateřina Dušková.

Foto: Alena Ceplová

Výsledky

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF