Kanoe.cz

Přindiš, Hilgertová, Heger – rankingový závod vodních slalomářů ovládli Češi

hilgertova stepanaČeští slalomáři a slalomářky měli o tomto víkendu (11.-12.8.) v pražské Troji medailové žně. Vít Přindiš mezi kajakáři, Štěpána Hilgertová mezi kajakářkami a mladý Tomáš Heger mezi singlkanoisty. To jsou vítězové závodu World Ranking Race. Přindiše na stupně vítězů navíc doprovodil druhý Jiří Prskavec a třetí Luboš Hilgert. A Hilgertovou doprovodila druhá Kateřina Kudějová a třetí Barbora Valíková. Kajakáři i kajakářky tak znovu ukázali, že patří mezi světovou špičku.

„Chtěla jsem postoupit do finále, ale že pojedu až takhle, to jsem nečekala. Závod jsem si velice užila a jsem z toho téměř dojatá,“ popisuje šťastná, zlatá Hilgertová. Teprve 20letý Tomáš Heger zase říká: „Je to skvělý pocit. Spodek mi ‚klouznul‘ pěkně a jsem spokojený.“ „Závod jsem jel z „plného tréninku“ na letošní MS a jsem hodně unavený. Ale je to super závodit v Praze, to jsem si nemohl nechat ujít,“ popisuje Přindiš, který svou přípravu směřuje k letošnímu Mistrovství světa, které se pojede na konci září v brazilském Riu.

kudejova 1A i na stupních vítězů mezi singlkanoistkami bude o české barvy postaráno. Zajistila je stříbrná Kateřina Havlíčková. „Druhé místo je super. Sice jsem měla 3 šťouchy, ale bylo to rychlé. Ještě to musím do dalších závodů vyčistit a bude to dobré,“ pochvaluje si.

Na start závodu World Ranking Race se postavilo 260 závodníků ze 17 států. Jedná se o závod, který je otevřen všem vodním slalomářům (závodníky přihlašují národní federace) a na kterém ti nejlepší získávají body do světového žebříčku.

Že je pražská trať velmi oblíbená i mezi dalšími závodníky potvrzuje Novozélanďanka Luka Jones a Slovák Matěj Beňuš. „Miluju závodění v Praze, je tady jedna z mých nejoblíbenějších tratí a vždycky je tu narváno,“ popisuje vítězka kategorie C1 ženy Jones. Atmosféru si pochvaluje i stříbrný olympionik, bronzový singl kanoista Beňuš: „Prahu mám strašně rád. I když jsou tu menší závody, je tady vynikající atmosféra. Jinak se mi závodilo fajn, akorát jsem dělal zbytečné chyby.“

Výsledky:
C1 ženy
1. Luuka Jones (NZL) – 116,78; 2. Havlíčková, K. (CZE) – 120,79; Lawrence Rosalyn (AUS) –122,30

C1 muži
Heger Tomáš (CZE) – 95,96; 2. Gebas Vítězslav (CZE) – 87, 61; Beňuš Matěj (SVK) – 98,68

K1 ženy
Hilgertová Štěpána (CZE) – 103,11; 2. Kudějová Kateřina (CZE) – 103,26; Valíková Barbora (CZE) – 103,27

K1 muži
Přindiš Vítězslav (CZE) – 87,35; 2. Prskavec Jiří (CZE) – 87,60; 3. Hilgert Luboš (CZE) – 88,29

Galerie na Zonerama

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF