Kanoe.cz

Prskavec má stříbro! Ve finále v Augsburgu i Fišerová

prskavec a trener PrskavecZlepšuje se každým závodem. Kajakář Jiří Prskavec opět předvedl své mistrovství na vodě a na Světovém poháru ICF ve vodním slalomu v německém Augsburgu (6. 7. – 8. 7.) v neděli vybojoval cenné stříbro. Druhé místo mu patří zatím i v celkovém hodnocení. Singlkanoistka Tereza Fišerová veze deváté místo.

Opět to nebyla čistá jízda, ale i přes dotek jedné branky se bývalý mistr světa Jiří Prskavec dokázal přebojovat až na skvělé druhé místo Světového poháru ve vodním slalomu v Augsburgu. Vítězství si opět po týdnu odnesl Slovinec Peter Kauzer, který tak vede i žebříček celkového hodnocení SP. Prskavec zatím ztrácí Prskavec a pritelkyne Terezka Cviklovapět bodů na druhém místě.

„Věřím, že se to bude ještě zlepšovat. Čtvrtý Světový pohár je v Tacenu, tak tam u něj doma Peter Kauzer dostane,“ žertoval Prskavec. „Mám to tady rád, jelo se mi dobře. Snad mě mrzí jen to, že jsem to zase na poslední brance šťouchnul a ztratil jsem tam ten rozhodující čas. Ale i tak si myslím, že jsem to jel dobře a jsem hodně spokojený,“ dodal Prskavec.

Do finále se Prskavec dostal jako jediný český kajakář, kdy semifinálová jízda, i když čistě zajetá, nevyšla Ondřeji Tunkovi a Luboši Hilgertovi na 17. a 18. místě. Obhájce celkového vítězství Vít Přindiš dokončil nakonec až na 24. pozici.

Tereza Fišerová opět dokázala vybojovat místo v nejlepší desítce mezi singlkanoistkami. Nakonec dojela kvůli padesátivteřinové penalizaci na brance číslo 15 až devátá. „Nejelo se mi už v semifinále nic moc, bylo to takové rozporuplné. Ve finále jsem chtěla prostě zlepšit semifinálovou jízdu,“ řekla Fišerová.

fiserova finaleJessica Foxová z Austrálie a britská závodnice Mallory Franklinová si připsaly skvělý double, když zopakovali zlato a stříbro ze včerejšího závodu kategorie kajakářek. Bronz putuje do Brazílie díky Aně Satilové.

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/augsburg-2018/rankings-results

Fotogalerie z jednotlivých dnů na: https://www.zonerama.com/Kanoe/267150

Foto: Martin Hladík

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Instagram #czechcanoe

2019 Oceania Championships

AusOpen 2019

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV


letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF