Kanoe.cz

Pár dní volna a jede to samo. Kudějová ovládla kvalifikaci Světového poháru v Augsburgu

Kudejova AugsburgSvětový pohár ICF ve vodním slalomu pokračuje v německém Augsburgu (6. 7. – 8. 7.) třetím ze série pěti závodů. Kajakářka Kateřina Kudějová po soutěžní přestávce dokázala zvítězit v páteční kvalifikaci. Do semifinále postupuje kompletní kvarteto kajakářek, kajakářů i trio singlkanoistů.

Z Krakova se česká reprezentace vodních slalomářů přesunula do dějiště třetího z pěti letošních Světových pohárů v německém Augsburgu. Olympijský Eiskanal trápil kvůli parným dnům nedostatek vody a to ovlivnilo tréninky, které byly zkrácené na 45 minut, nebo i úplně zrušené. Pro nováčky na této trati, jako je třeba singlkanoista Lukáš Rohan, to byl problém. I přesto se s tím dokázali všichni závodníci v kategorii C1 popasovat a postoupili do semifinále.

Lukáš Rohan postoupil již z první jízdy jako jedenáctý. Ve druhé jízdě pak doplnili semifinálovou třicítku i Tomáš Rak a Vítězslav Gebas. „Kanál je prý trochu změněný na úplném začátku závodní tratě, kde zvětšili válec a strašně se tam mění vody, což je tu normální, ale nahoře je to extrém,“ řekl Rohan.

Prindis kvalV následující kategorii K1 ženy potěšila prvním místem Kateřina Kudějová, která Světový pohár před týdnem v Krakově ze zdravotních důvodů vynechala. „Pár dní volna a jede to samo! Co ty na to, trenére?“ napsala na facebook Kateřina Kudějová. „Kromě výjezdu z první brány jsem s jízdou docela spokojená. Po změně kanálu je to teď nahoře trochu divočejší. Myslím, že je důležité, aby ta loď hlavně stále jela a s tím tady i zítra nastoupím, abych byla s jízdou spokojená,“ popsala vítězka kvalifikace.

Ze 14. místa se povedlo postoupit i Barboře Valíkové, z 18. pak i Veronice Vojtové. Amálie Hilgertová opravovala ve druhé jízdě, kde si semifinálovou třicítku nakonec také dokázala vyjet. V sobotu tak uvidíme až čtyři kajakářky.

Rohan LukasMezi kajakáři si Vít Přindiš zabezpečil postup jako nejlepší Čech na 9. místě. Ale postoupil i 11. Jiří Prskavec a 26. Ondřej Tunka. Luboš Hilgert musel do opravní jízdy, kde také uspěl. V neděli tedy uvidíme i kompletní kvarteto českých kajakářů.
Přindiš loni jako první český kajakář dokázal na Eiskanalu závod Světového poháru vyhrát. „Loni to pro mě znamenalo hodně, protože jsem prolomil tu bariéru německé dominance v Augsburgu. Vracím se sem moc rád, protože ten kanál je moc pěkný a je hodně specifický.Chvíli to trvá, když se ho člověk naučí jezdit,“ řekl Přindiš.

Singlkanoistka Tereza Fišerová skončila v kvalifikaci výborně čtvrtá. Kateřina Havlíčková a Jana Matulková jely opravní jízdy a zkušenější Havlíčková si semifinále vyjela. Matulková se v Augsburgu tedy stala jedinou závodnicí, která se nepřebojovala do semifinále Světového poháru.

Gebas a Rak KvalifikaceV sobotu je v programu semifinále a finále K1 žen a C1 mužů spolu s C2 mix, v neděli pak K1 muži a C1 ženy.

Postupový klíč:
C1M - 30 lodí do semifinále, 10 lodí do finále
K1Ž - 30 lodí do semifinále, 10 lodí do finále
C1Ž - 30 lodí do semifinále, 10 lodí do finále
K1M - 40 lodí do semifinále, 10 lodí do finále
C2 mix - 10 lodí do finále

Letošní série Světových pohárů ve vodním slalomu obsahuje pět zastávek, všechny na evropském kontinentu s vyvrcholením ve španělském Seu d Urgell. O slovo se opět hlásí i slalom kros CSLX i obnovená kategorie C2 mix.

Výsledky live: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/augsburg-2018/rankings-results

V programu je i přímý přenos na ČT Sport:
sobota K1ž, C1m
semifinále 9:00-11:50
finále 18:15-19:25

neděle C1ž, K1m
semifinále 8:50, 11:20
finále 11:50-13:20

Fotogalerie: https://www.zonerama.com/Kanoe/267150

Foto: Martin Hladík

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

AusOpen 2019

Instagram #czechcanoe

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF