Kanoe.cz

Tereza Fišerová veze další stříbro ze Světového poháru ve vodním slalomu

fiserova a kubricanLiptovský Mikuláš, 24. červen 2018 – Singlkanoistka Tereza Fišerová se stala nejúspěšnější závodnicí 1. Světového poháru ICF ve vodním slalomu v Liptovském Mikuláši, když pro české barvy vybojovala stříbro. Veze si tak dva kovy, protože v sobotu již vybojovala druhé místo v kategorii C2 mix s Jakubem Jáně. Mezi kajakáři nejlépe čtvrtý Jiří Prskavec.

fiserova LMNejrychlejší jízdu v kategorii C1 žen předvedla všestranná australská závodnice Jessika Foxová. Fišerová ale brala stříbro všemi deseti. „Jsem skutečně nadšená, protože jsem to na prvním Světovém poháru vůbec nečekala. Jsem ráda, že mi to po té nepovedené Evropě vyšlo na to stříbro tady,“ těšila se svěřenkyně Lukáše Kubričana. „Jízda byla podle mě povedená, i když trenér tam vždy něco najde. Ale jinak jsem s jízdou spokojená. Pokusím se teď dále trénovat, ale nějak moc se nepřepínat. Nemám žádnou speciální strategii. Jessica Foxová dnes jela úplně jinou ligu, takže si to zlato dnes určitě zasloužila. Na další Světový pohár v Krakově se těším, i když preferuji spíš těžší kanály. Ale už jsem tam jednou vyhrála,“ dodala Fišerová s nadějí, že bude forma ještě růst.

V semifinále se mohlo zdát, že české barvy ovládnou stupně vítězů v kategorii K1 mužů, když Jiří Prskavec a Vít Přindiš postupovali z prvního a druhého místa. Nakonec bral nejlepší umístění Prskavec, ale zůstal těsně pod pódiem.

Prskavec2„Se dvěma šťouchy se vyhrávat nedá. Na druhou stranu, myslím, že jsem zajel první část tratě přesně, jak jsem si řekl. Pak mi to trochu ujelo a měl jsem tam první dotyk. S jedním dotekem musíte už začít trochu riskovat a jít na hranu a já asi udělal špatný rozhodnutí, že jsem to chtěl zkrátit na místě, kde to asi úplně nešlo. Tam jsem dal ten druhý dotek a bylo tak trochu po nadějích. Vždy se snažím zajet co nejlépe, ale když do toho skáčou ty šťouchy, tak se musí jet hodně za hranou,“ vysvětlil v cíli Jiří Prskavec.

Na šestém místě dojel Luboš Hilgert a o místo za ním pak Vít Přindiš. Ondřeji Tunkovi se semifinále nepodařilo a skončil až na 31. pozici. Vítězství si na Slovensku připsal německý kajakář Sebastian Schubert.

kajakari CZEDalší ze série Světových pohárů je v programu již příští víkend v polském Krakově.

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/liptovsky-mikulas-2018/rankings-results
Záznam ze Světového poháru, pondělí 25.6, 14:30: http://www.ceskatelevize.cz/porady/12246540909-svetovy-pohar-ve-vodnim-slalomu-2018/218471291381201-sp-2018-slovensko/

Foto: Martin Hladík

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF