Kanoe.cz

Nedělní finále ME ve vodním slalomu v britské režii. Rak bere bronz

Rak T.1Z šesti posledních individuálních medailí na mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Praze – Troji získali plnou polovinu závodníci z Velké Británie. Ti kralovali v kategorii C1, když získali dvě nejcennější medaile, o českou radost u kanálu v Troji se za nimi podělil Tomáš Rak. Závod kajakářek ovládla Němka Ricarda Funková, Kateřina Kudějová skončila sedmá.

Funková získala loni na mistrovství světa bronz a vyhrála závod hlídek, letos přidala do sbírky titul evropské šampionky. „Jsem nadšená, zatím nedokážu uvěřit, že se mi to opravdu povedlo. Trať byla těžká, ale dovedla jsem se s těmi náročnými pasážemi vyrovnat a moc mě to těší. Praha je úžasná, fanoušci fandí nám všem, rohzávodit tady je opravdu nezapomenutelné,“ chrlila ze sebe dojmy po zlatém závodě.

Obhájkyně zlata Corrina Kühnelová nebyla ze stříbra nijak smutná, zajela dobrou a čistou jízdu. „Jsem spokojená i s druhým místem. Závodit v Praze je vždycky skvělé, fanoušci jsou velmi blízko trati, hlasitě povzbuzují a tlačí nás k těm nejlepším výkonům,“ pochválila publikum v Troji.

Do Prahy se vždy ráda vrací v neděli třetí Fiona Penniová z Velké Británie, dnešní medaile je její čtvrtá z české metropole. „Podařilo se mi jet tři čisté jízdy, což mě moc těší, protože jsem předvedla stabilní výkon. Co mohlo být lepší ve finále? Jet rychleji v horní pasáži v brankách 6-7 a poté i dole, kde jsem měla co dělat, abych nešťouchla, ale celkově jsem opravdu spokojená,“ brala bronz všemi deseti.

kudejova a hilgertovaZ české dvojice si lépe vedla zkušená Kateřina Kudějová. „Měla jsem hrozně vytuhlé ruce, neudělala jsme nějakou chybu, ztrácela jsem postupně a tak to dopadlo. Sil mám dost, předevčírem jsem se nevyspala, museli jsme řešit doma jeden problém a to se na mém výkonu promítlo,“ vysvětlila Kudějová.

V C1 bojovali ve finále dva čeští borci a oba mohli být spokojeni. Lukáš Rohan bral páté místo a Tomáš Rak ve svých 29 letech se poprvé v životě dostal na bronzový stupeň tak velkého závodu. „Já nevím, jak by takový úspěch chutnal dřív, ale teď chutná moc. Hrozně jsem se těšil, snažil jsem se zkoncentrovat a co nejlíp připravit. Hodně mě hnaly dopředu zaplněné tribuny. Soupeře jsem nijak nevnímal, jen jsem registroval, že nebudu první,“ smál se Tomáš.

FunkNad síly českého vodáka byli pouze dva Britové. Zlato získal Ryan Westley a po závodě se podělil o své dojmy: „Nemůžu tomu uvěřit. Se štěstím jsem postoupil do finále, trať byla opravdu těžká. Snažil jsem se zajet co nejlépe a to se mi podařilo. Opravdu jsem to nečekal. Praha je nejlepším místem na konání závodů, vedle olympijských her. Jel jsem tu tři finále, fanoušci jsou úžasní, je paráda, jak fandí hned u trati. Atmosféra je skvělá. To, jak skvěle fandí, se všude nevidí. Opravdu ideální místo na finálovou jízdu.“

O vteřinu a půl za svým krajanem skončil Adam Burgess. „„Jsem naprosto spokojený, závod byl úžasný, miluju závodění. Bylo to počtvrté, co jsem závodil v Praze ve finále. Čeští fanoušci všechny podporují, stojí za námi a je to opravdu skvělý pocit. Pořád je co zlepšovat, vím, že na světovém šampionátu v Riu musím být silnější – i to byl důvod, proč jsem dnes nevyhrál. Ale stříbrná medaile je parádní, takže jsem opravdu šťastný,“ myslí už na světový šampionát.

Foto: Martin Hladík

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Instagram #czechcanoe

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF