Kanoe.cz

I love C2: Derniéra v Praze - Troji

180601 me mh 0046V březnu rozhodla Mezinárodní kanoistická federace (ICF) o vyřazení kategorie deblkanoistů C2 z programu olympijských her a Světového poháru. Derniéru si závodníci odbyli v sobotním odpoledni (2.6.) na mistrovství Evropy v Troji nejprve závodem jednotlivců a následně závodem hlídek.

„Je nám to opravdu líto a je to velká škoda pro celou C2. Jsme jedna velká rodina. ICF říká, že je to chyba federace, a federace říká, že je to chyba ICF“, povzdechl si francouzský závodník Matthieu Péché.

20180602 162136Celý závod, potažmo celé Mistrovství Evropy bylo plné emocí nejen mezi kanoisty, pro které se jednalo o poslední možnost ukázat tuto populární disciplínu divákům, ale i v plných ochozech trojské slalomové trati. K vidění byly slzy, emoce a různé nápisy milovníků této divácky atraktivní disciplíny podporující tuto kategorii – trička, vlajky i pádla závodníků s nápisem „I love C2“ nebo billboard, který závodníkům vzkazoval: „You are ALL CHAMPIONS !“.

20180602 163521Jako poslední se do startu pustili závodníci Francie a ostatní lodě čekaly na jejich dojezd. Poté následoval dojemný závěr v režii francouzské dvojice Gauthier Klauss a Matthieu Péché. Nejprve se všechny lodě sjely na konci slalomové trati pro společnou fotografii. Následně se francouzští závodníci převlékli do pracovních overalů s nápisem „Who truly cut C2“, na uši nasadili protihluková sluchátka a do rukou vzali motorovou flexu. Před zraky diváků a všech závodníků rozřezali svou deblkanoi přesně v polovině na dva kusy. Všichni kanoisté se podepsali na oba kusy lodi a zapózovali pro další společné fotky, které jim budou připomínat konec jejich kariéry v disciplíně C2.

„Bavili jsme se o tom již dříve. Celá akce měla dva významy. Je to konec naší kariéry a je to symbol toho, že jsme všichni byli součástí C2. A druhým významem bylo ukázat lidem, že kategorie C2 byla zrušena a tím ukončena naše závodní kariéra. Proto jsme se rozhodli loď přeříznout,“ popsal dojemný závěr závodu hlídek Gauthier Klauss.

Vítězem posledního závodu kategorie C2 se v hlídkách stali reprezentanti Německa, stříbro získali čeští závodníci a bronz putuje do Francie. „Závody v Praze byly vždy skvělé, máme mnoho zážitků a spoustu vítězství odtud. Byli jsme zde vždy fanoušky vítáni a jsem opravdu šťastný, že jsme mohli naši kariéru i disciplínu ukončit právě tady,“ rozloučil se s Prahou Gauthier Klauss.

Roman Ondráček

Foto: Jan Homolka

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Instagram #czechcanoe

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF