Kanoe.cz

Dvě zlata, dvě stříbra a dva bronzy. To je prozatímní česká bilance na mistrovství Evropy ve vodním slalomu

kaspar sindler goodbyePRAHA 2. června – Kompletní sbírku medailí získala Česká republika během prvního finálového dne mistrovství Evropy ve vodním slalomu a potvrdila tak pověst velmoci v tomto sportu. Titul mistrů Evropy v kategorii C2 vybojovali Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem, pro které je to první a zároveň poslední „velká“ zlatá medaile v kariéře. „Dali jsme do toho závodu všechno. Vyšlo nám to podle plánu. Chtěli jsme končit na vrcholu a to se povedlo. Bohužel trošku dřív, než jsme chtěli,“ řekl v cíli šťastný Marek Šindler, který tak popsal předčasné ukončení své závodnické kariéry.

K1M podium mBronzovou medaili vybojovala další česká posádka Ondřej Karlovský a Jakub Jáně.

V kategorii C1 žen se na české lodě nalepila smůla. Tereza Fišerová si v semifinále svoji jízdou pojistila v pohodě postup, ale dodatečně ji sbor rozhodčích přiřknul penalizaci ve výši 50 vteřin a bylo po nadějích. Titul evropské šampionky vybojovala Rakušanka Wolffhardtová, Britku Franklinovou porazila o půl vteřiny. „Je to úžasné, stále nemohu uvěřit tomu, že jsem evropská šampionka. Myslím, že mi bude trvat ještě několik hodin, než mi to opravdu dojde. Je mi vždy velkou ctí závodit tady v Praze, protože zdejší fanoušci opravdu každého závodníka povzbuzují a vytvářejí tu neuvěřitelnou atmosféru. Díky, Praho! Díky, Česko!“ byla unesena z výhry i z báječného prostředí.

C2MmKategorie K1 byla tradičně nejnabitější a nejsledovanější soutěží vodních slalomářů. Titul evropského šampiona si do Slovinska odváží legenda tohoto sportu Petr Kauzer. „Jsem opravdu šťastný, protože v Praze závodím už 17 let, a doteď jsem tu nikdy nevyhrál. Jsem spokojený s jízdou, kterou jsem ve finále předvedl. Porazit Čechy doma je opravdu náročné,“ řekl šťastný vítěz.

Stříbro a bronz zůstaly doma. Stříbrný Vít Přindiš laboroval v tomto týdnu s bolestmi zad. „Musím říct, že po uvolnění akutní blokády, záda drží. Cítím se dobře. Během dne jsem cvičil, bylo to z tohoto pohledu v pohodě. Byl jsem v dobré výchozí pozici, ukázal jsem dobrou jízdu ve finále, byl jsem v klidu, to v semifinále jsem byl nervóznější,“ hodnotil své vystoupení.

Svůj bronz hodnotil Jiří Prskavec takto: „Zajel jsem jízdu, jakou jsem si představoval, ale bohužel tam zase byl jeden jemný dotek. Stalo se mi to tak na deseti posledních velkých akcích. Táhne se to se mnou od olympiády, kdy jsem nesjel finále čistě. Dnes jsem si myslel, že čistě jedu, ale až dole jsem zjistil, že jsem lehce líznul. Třeba to letos ještě načisto zvládnu.“

vitek cil K1Závěr sobotního programu obstaraly tříčlenné hlídky. Česko vybojovalo zlato v K1 (Přindiš, Tunka, Prskavec), zlato v C2 berou Němci a v C1 ženy Velké Británie.

Čeští deblkanoisté do medailové sbírky doplnili v hlídce další stříbro.

V neděli program ME končí kategoriemi K1 ženy, C1 muži a soutěží týmů . Českými nadějemi na medaile jsou kajakářka Kudějová a kanoista Gebas.

Nedělní program:

Semifinále
10:05 - 11:37 Semifinále K1 ženy, C1 muži

Finále
13:05 - 14:04 Finále K1 ženy, C1muži
14:08 - 14:22 Slavnostní vyhlášení K1 ženy, C1muži

Finále hlídek
15:20 - 16:24 Finále závodu družstev 3x K1 ženy, 3x C1 muži
16:28 - 16:55 Slavnostní vyhlášení závodu družstev 3xK1 ženy a 3x C1muži a zakončení akce

Live výsledky: https://siwidata.com/canoelive/#/live/eca/1373

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF