Kanoe.cz

Pátý ročník ČEZ Prague Riverside Crossu znovu přilákal domácí i zahraniční hvězdy

20180529 MKM 019Čtyři kategorie, čtyřicet závodníků a Rašínovo nábřeží plné fanoušků. V Praze se v úterý konal již pátý ročník exhibičního závodu ČEZ Prague Riverside Cross, který je netradiční kombinací vodního slalomu a biatlonu. Fanouškům se v akci znovu představily velké slalomové hvězdy v čele s olympijskými medailisty Vavřincem Hradilkem a Jiřím Prskavcem.

Prestižní kategorii K1 vyhrál Hannes Aigner z Německa, tu ženskou opanovala Francouzska Camille Prigentová. Na kanoi (C1) si pro vítězství dojel Tomáš Rak, mezi VIP osobnostmi pak bývalý běžec na lyžích Lukáš Bauer.

20180529 MKM 018„Máme velké štěstí na počasí, znovu bylo hezky a teplo. Jsme rádi, že si akce získává na prestiži a pozvání opět přijala řada vynikajících závodníků. Ukázali, že sport není jen o výsledcích, ale především o zábavě,“ těšilo Martina Kráčalíka z pořádající agentury Seven Days Agency. Akce se konala s podporou hlavního města Prahy, záštitu jí dali starostka Prahy 2 Jana Černochová a náměstek primátorky Petr Dolínek.

Pravidla exhibice jsou jednoduchá: závodníci musí projet pěti brankami a pak přímo z lodi vystřelit laserovou puškou na terče. Když minou, otáčí se místo trestného kolečka kolem své osy. Libovolně, takže se počítají i eskymácké obraty.

„Jsem rád, že jsem nevypadl hned v prvním kole, měl jsem kolem toho hodně starostí. Všichni se bavili, což je základ. Trochu foukal vítr, takže byly vlny a při střelbě jsme se hodně houpali,“ smál se Vavřinec Hradilek, který exhibici spoluorganizuje.

20180529 MKM 012Letošního ročníku se kromě české špičky zúčastnily i další evropské hvězdy, akce totiž sloužila zároveň jako pozvánka na mistrovství Evropy ve vodním slalomu, které se o víkendu 2. a 3. června koná na kanále v pražské Troji.

„Evropa je pro vodní slalomáře vrcholnou akcí, proto byl docela kumšt dát do kupy všechna jména. Těší mě, že se to povedlo a že pozvání přijali i sportovci jako Lukáš Bauer,“ dodal Kráčalík.

Spolu s Bauerem závodili ve VIP kategorii i moderní pětibojař Jan Kuf nebo bývalý alpský lyžař Kryštof Krýzl. Z dalších zahraničních hvězd se na Náplavce vedle Kayak Beach Baru předvedli Slovák Jakub Grigar či mistryně světa z Německa Ricarda Funková.

„Parádní odreagovačka, bavilo mě to,“ usmíval se Ondřej Tunka, držitel tří medailí z mistrovství světa. „Je i fajn, že tady potkáme spoustu sportovců a můžeme pokecat. Takové akce jsou super jak pro nás, tak i pro fanoušky.“

Instagram #czechcanoe

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF