Kanoe.cz

Atraktivní Pádlojízda opět přilákala vodáky

20180528 154032Přelom května a června 2018 bude v pražské Troji patřit mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Tak jako každou velkou akci na trojské slalomové trati, i blížící se měření sil nejlepších mužů i žen starého kontinentu otevřela Pádlojízda. V pondělí 28. května v 16 hodin odstartovalo od kanoistického areálu celkem 75 účastníků všech generací na kánoích, kajacích i paddleboardech na několikakilometrovou trasu, která měla svůj cíl tradičně za Karlovým mostem na Kampě.

Celou trasu zvládla početná skupina za dvě a půl hodiny, kam je však potřeba započítat i dlouhé čekání na volné zdymadlo na Štvanici. Ve zdymadlové komoře došlo na tradiční společnou píseň o kozlovi. Po otevření vrat zdymadla se všem naskytnul nádherný pohled na Pražský hrad a několik mostů spojujících oba 20180528 175237břehy Vltavy a všichni si tak mohli dál užívat jízdu historickým centrem Prahy.

Na vodě byli k vidění již pravidelní a několikanásobní účastníci, ale i nové tváře, které si tuto akci velmi pochvalovali. „Byla jsem zde poprvé, moc se mi to líbilo. Sice jsem se na začátku bála, že to proti proudu bude moc těžký, ale nakonec to šlo v pohodě upádlovat,“ sdělila své první dojmy ihned po dojezdu na Kampu debutantka Irena, která se o Pádlojízdě dozvěděla od jednoho z nejlepších českých kajakářů Víta Přindiše.

IMG 20180528 WA0002Po dojezdu do cíle se většina účastníků přesunula ke Komunitnímu centru na Kampě, kde bylo připraveno drobné občerstvení a tradiční opékání špekáčků. Během setkání ohodnotil letošní Pádlojízdu reprezentant deblkanoista Jakub Vrzáň. „Blížící se závod Mistrovství Evropy jsme tradičně otevřeli Pádlojízdou. Účast byla letos střídmější, ale počasí nám vyšlo skvěle. Myslím, že si to všichni senzačně užili.“

V rámci celého týdne bude v Praze na Náplavce k vidění další tradiční akce a vše vyvrcholí víkendovými závody. „Těšíme se na blížící se závody. Zítra máme další přidruženou akci: Riverside Cross. Ve středu zahájení v divadle Hybernia. Těšíme ze, že se diváci přijdou podívat na závody a že nám vyjde počasí, stejně jako dnes na Pádlojízdě.“ pozval diváky na další akce Vrzáň.

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF