Kanoe.cz

Pádlojízda odstartuje týden vodního slalomu před ME

padlojizda2016Už dnes v pondělí 28. května  v 16 hodin odstartuje "Týden vodního slalomu" v Praze tradiční Pádlojízda. Vodní slalomáři budou tento víkend (od 1. do 3. června) bojovat o tituly na umělé slalomové dráze v Praze – Troji v rámci mistrovství Evropy a připravený je bohatý program i pro sportovní fanoušky. Olympijští medailisté a mistři světa se utkají na jedné z největších sportovních akcí v České republice, která se k nám vrací po dlouhých dvaceti letech. Naposledy se evropský šampionát odehrával v Roudnici nad Labem v roce 1998.

Vyjíždět se bude dnes v 16:00 z loděnice v Troji směrem na městské centrum. Vyzvedávání lodí začíná od 15:15 a prosíme o dochvilnost.V 17:00 překonáme Štvanický jez pomocí zdymadla. Akce budou pokračovat v úterý na Náplavce, kde se připravuje ČEZ Riverside Cross Prague. Ve středu nás čeká slavnostní zahájení v divadle Hybernia.

V pátek začíná mistrovství kvalifikacemi všech kategorií C2 muži, C1 ženy, K1 muži a K1 ženy, C1 muži od 9:30 do 17:00. V sobotu 2. června je na programu od 9:00 semifinále kategorií C2 muži, C1 ženy, K1 muži a od 13:00 pak velké finále, kde by neměly chybět ani české hvězdy v čele s Ondřejem Tunkou, Vítem Přindišem a Jiřím Prskavcem. Den ukončí v 16:00 závod hlídek.

Neděle začne semifinálovými jízdami K1 ženy, C1 muži v 10:00. Ve 13 hodin pak finále 13:00 a v
15:30 startuje závod týmů v těchto kategoriích.

Aktuální mistr světa kajakář Ondřej Tunka vyzve zbytek Evropy v boji o svojí první kontinentální medaili. Bývalý mistr světa z Londýna 2015 Jiří Prskavec má už ve sbírce tři evropská zlata a loňský bronz a také nebude chtít odejít s prázdnou. V nominaci do českého týmu vyřadil stříbrného olympionika Vavřince Hradilka a je velkým kandidátem na další medaili.

Chybět nebudou ani zkušené závodnice. Na start se už chystá mistryně světa spřed třech let kajakářka Kateřina Kudějová, nebo aktuální vicemistryně světa na singlkanoe Tereza Fišerová. Mistrovství Evropy ve vodním slalomu 2018 se zúčastní 207 závodníků z 27 zemí. Závodit by mělo 14 z 15 medailistů z loňského šampionátu ve slovinském Tacenu. V Troji by měli závodit čtyři z pěti obhájců titulu – v C1 mužů Alexander Slafkovský ze Slovenska, mezi ženami singlkanoistka Kimberley Woodsová z Velké Británie, polský kajakář Mateusz Polaczyk (K1M) a německá kajakářka Corinna Kuhnleová.

Připravený je bohatý doprovodný program, koncerty, atrakce pro děti a autogramiáda hvězd. Vstupné na mistrovství Evropy je v pátek zdarma, v sobotu a neděli za 100,- Kč v předprodeji přes portál TicketPro.cz a 150,- Kč na místě.

Praktické informace k mistrovství Evropy najdete na webu www.slalomtroja.cz .

Instagram #czechcanoe

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF