Kanoe.cz

Praha má novou dráhu pro vodní slalomáře. V Cervii ji z květů vytvořili floristé

cervia2Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Praze – Troji, které už za deset dní otevře brány všem sportovním fanouškům (1. – 3. června 2018), se díky práci talentovaných floristů přesunulo i do italské Cervie na 46. setkání zahradnických týmů evropských metropolí. Cílem bylo vytvořit květinové expozice reprezentující příslušná města. Díky spolupráci s Botanickou zahradou hlavního města Prahy byla vytvořena pro prezentaci města a evropského šampionátu v Praze květinová slalomová dráha v rámci projektu Cervia Citta Giardino.

Botanická zahrada hl. m. Prahy se této přehlídky zúčastnila již potřinácté.

Celkový návrh expozičních výsadeb je v letošním roce velmi výrazně inspirován sportovní tématikou. Reprezentaci Prahy a současně hlavnímu tématu letošní přehlídky „Sport Environment and Nature“ nejvíce odpovídá vodní slalom. Jména českých závodníků, jako jsou Štěpánka Hilgertová, Vavřinec Hradilek či Lukáš cervia lodePollert stále rezonují i za hranicemi naší země. Proto i květinová expozice hlavního města České republiky reprezentuje Prahu jako organizátora závodů ve vodním slalomu a vzdává hold tomuto sportu provozovanému v ČR na světové úrovni.

Design soutěžního návrhu je velmi dynamický, stejně jako voda v peřejích Trojského kanálu, která je zde symbolizována korytem řeky z bílého štěrku, jež obklopují terénně modelované výsadby letniček, tentokrát v umírněné bílo-modro-fialové kombinaci, doplněné stříbrnou půdopokryvnou rostlinou Dichondra argentea. Záměrem expozice je vytvořit stylizovaný vodní tok, na jehož vlnách poplují mezi soutěžními brankami kajaky v národních barvách. Kajak nejblíže cestě je přístupný veřejnosti a bude možno se v něm vyfotografovat.

Expozici v květnu zrealizovali zahradníci a zahradní architekti botanické zahrady podle návrhu Jiřího Martinka ze Zahradnické fakulty v Lednici, Mendelovy univerzity v Brně.

cervia slalomMistrovství Evropy ve vodním slalomu 2018

Kdy: 1. až 3. června 2018 v Praze - Troji
Web akce: www.slalomtroja.cz
Vstupenky: předprodej vstupenek přes portál TicketPro - https://www.ticketpro.cz/sport/vodni-sporty/2294179-eca-european-canoe-slalom-championships.html
Zahajovací ceremoniál: ve středu 30. května v Divadle Hybernia od 19:30 hod.
Předběžný program: http://www.slalomtroja.cz/cz/informace-k-zavodu/program-zavodu
realiz tymAkreditace pro média: http://www.slalomtroja.cz/cz/press/akreditace

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Instagram #czechcanoe

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF