Kanoe.cz

ČEZ Prague Riverside Cross: Vodní slalom s biatlonem

riversideV úterý, 29. 5. 2018, se před mistrovstvím Evropy ve vodním slalomu v Troji do centra Prahy vrátí ojedinělá akce ČEZ Prague Riverside Cross. V rámci "předprogramu" šampionátu se představí světová vodácká elita v netradičním spojení kajaku a biatlonové střelby. Této atraktivní podívané se zúčastní i její ambasador, mistr světa a olympijský medailista Vavřinec Hradilek. Letošní ročník se uskuteční od 15 hodin na pražské Náplavce za Železničním mostem, ve spolupráci s Kayak Beach Barem.

Celkem se divákům představí 16 kajakářů, 8 kajakářek a 8 kanoistů, kteří se o pár dní později také představí v pražské Troji při závodech mistrovství Evropy ve vodním slalomu (1. - 3. 6. 2018).

riverside2V kategorii kajakářů se z domácích hvězd kromě spoluorganizátora Vavřince Hradilka představí i bronzový olympionik z Ria 2016 Jiří Prskavec a vítěz světového poháru Vít Přindiš. A i mezi zahraničními účastníky se mohou diváci těšit na ty největší hvězdy. Z kajakářů dorazí například Francouzi Boris Neveu, mistr světa z roku 2014, Sebastien Combot a Španěl Samuel Hernanz.

Mezi singlkanoisty nebude chybět Stanislav Ježek, Michal Jáně, či Víťa Gebas nebo slovenský olympionik Matěj Beňus, stříbrný medailista z letních olympijských her 2016. České kajakářky budou mít zastoupení v podobě Kateřiny Kudějové, Karolíny Galuškové a Amálie Hilgertové. Mezi zahraničními ženami na kajaku zazáří Australanka Jessica Foxová, bronzová medailistka z letních olympijských her 2016.

RC18 fb event cover 01Své umění na vodě předvedou také sportovci z jiných sportovních odvětví - David Svoboda, Jan Kuf, Petr Kraus a další. V rámci exhibice dostanou prostor paddleboardisti, kteří střelbu a slalom mezi brankami předvedou ve stoje na prknech. Diváci si budou moci v Energy zóně zapůjčit paddelboardy a vyzkoušet si tuto stále se rozvíjející vodní aktivitu nebo si zasoutěžit o ceny. Opět bude také příležitost pomoci dobré věci pomocí Oranžových kol Nadace ČEZ.

Pro aktuality z akce sledujte i facebook.

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF