Kanoe.cz

Čtyři české lodě ve finále mistrovství světa. Prskavec zlato neobhájí

IVR 7214 Ondrej TunkaSlunečné a horké počasí s teplotami kolem 28 stupňů přivítalo semifinalisty a finalisty mistrovství světa ve vodním slalomu a sjezdu na divoké vodě ve Francii. Kvarteto českých lodí se probojovalo do finálových jízd, které startovaly od 16 hodin. Jiří Prskavec finále v Pau nevybojoval.

O finálové místenky bojovaly v pátek dopoledne (29.9) posádky C2 mužů, singlkanoistky a kajakáři. Mezi nejlepší desítkou si zajistili pozici nejrychlejší jízdou Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem. Tereza Fišerová si po dramatu v závěru připsala druhé místo v semifinále a mezi kajakáři z páté pozice postoupil Vít Přindiš a z devítky Ondřej Tunka.

Jiri Prskavec SMF MS Francie 7„Kvalifikační trať byla hodně lehká a ono se to sešlo tak, že na konci tam nebyli úplně nejlepší lidi. Všichni jedeme na to, abychom se dostali do semifinále a pak ti horší musí jet opravdu dobrou jízdu. A když jim to vyjde, můžou se naskládat i na první pozice. Ale to je vždycky jiné. Nemyslím si, že by to bylo vodou. Ta voda se mění průběžně, každý závodník ji má jinou. Ale nebylo to tak, že posledních 10 by ji mělo horší,“ okomentoval Prskavec, který si vyjel celkové 19. místo. Jízdám výrazně dominoval Slovinec Peter Kauzer.

„Mrzelo mě, že ta trať se mi strašně líbila. Fakt byla taková, kterou jsem si trochu i vysnil. Byly tam věci, které jsem chtěl, které mi v tréninku šly, a cítil jsem, že to může být trať, na které zajedu na medaili. A bohužel,“ smutnil bývalý mistr světa z Londýna 2015.

IVR 8654 Jiri Prskavec K1 smf MSOndřej Karlovský a Jakub Jáně se museli po chybě s finále rozloučit jako 13. posádka na MS. Koplík s Vrzáněm jen o několik setin za nimi na 14. pozici.

Mezi singlkanoistkami byla na startu trojice českých závodnic. Tereze Fišerové rozhodčí nejdříve připsali padesátivteřinovou penalizaci, která ji byla následně smazána. Svěřenkyně Lukáše Kubričana si tak vyjela druhé postupové místo. Jen o dvě místa uteklo finále jen sedmnáctileté Evě Říhové. Monika Jančová se musela spokojit s 15. místem.

Foto: Ivana Roháčková

Oficiální stránka: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/pau-2017
Live výsledky slalom: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/pau-2017/rankings-results
 

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF