Kanoe.cz

Včera se cítil špatně, dnes vítězí. Přindiš potřetí ovládl Světový pohár

PrindisItalská Ivrea v sobotu (2.9) nadělila českým vodním slalomářům hned dvě medaile. Vít Přindiš byl nejrychlejší mezi kajakáři, Tereza Fišerová vybojovala třetí místo v kategorii C1 ženy. Deblkanoisté Kašpar se Šindlerem skončili čtvrtí.

Skvělý výkon opět předvedl kajakář Vít Přindiš, který se jako jediný Čech dokázal probojovat do sobotního finále. Mezi deseti nejlepšími nenašel konkurenta a připsal si letos už třetí vítězství ve Světovém poháru. Usadil se tak na první příčce celkového pořadí.

Prindis medaile„Našel bych tam ale hned několik chyb. Nečekal jsem, že mi to bude stačit na vítězství, doufal jsem, že by to mohlo být do třetího místa. Budu se snažit udržet na čele řebříčku Světového poháru, ale čeká mně náročný tréninkový týden, takže jsem zvědavý, jak se budu cítit. Ještě včera jsem se moc dobře necítil, ale dnes to bylo super,“ řekl vedoucí muž Světového poháru ICF Přindiš.

Čtvrtým místem dvojice Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem pokračovalo vystoupení českých deblkanoistů na čtvrtém z pěti Světových pohárů ICF ve vodním slalomu. V kategorii C2 mužů jsou stále na čele průběžného hodnocení, kdy se o prestižní vítězství poperou příští týden ve španělském Seu. Vítězství si dnes připsala dvojice slovenských bratranců Škantárů.

„Mrzí nás chyba v začátku tratě, jezdíme v obrovské pohodě a vyplatilo se, že jsme i v poolympijském roce v přípravě nepolevili. Pořád bojujeme o celkové vítězství v sérii Světových pohárů a rozhodne se příští týden ve Španělsku, kde se bere dvojnásob bodů,“ upřesnil Kašpar.

FiserovaMezi singlkanoistkami vyšla opět s medailí stříbrná z mistrovství Evropy Tereza Fišerová. V dnešním závodu, kde kralovala vedoucí celkového pořadí SP Australanka Jessica Foxová, vybojovala i přes jeden dotek branky cenný bronz.

„Jessica jela neskutečnou jízdu. Já jsem spokojená i s bronzem. Jsem ráda, že jsem tu jízdu dokázala zkorigovat i přes toho šťoucha. Možná, kdybych neměla tu chybu na protivodě a ještě malé zaváhání u cíle, tak bych na to druhé místo dosáhla. Letošní sezóna je super, ale nad medailemi z mistrovství světa nerada přemýšlím. Snažím se jet každý závod co nejlépe,“ řekla momentálně druhá žena celkového pořadí série Světových pohárů ICF.

KasparSindler1Čtvrtý ze Světových pohárů pokračuje v neděli semifinálovými a finálovými jízdami kajakářek a singlkanoistů.

Foto: Bálint Vekaszy, ICF

ODKAZY:
• Online výsledky

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF