Kanoe.cz

ME juniorů ve vodním slalomu: Stříbrné sestry Galuškovy

A Galuskova fAž pět medailí, čtyři zlata a jeden bronz si připsali vodní slalomáři hned v pátečních soutěžích týmů na mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v německém Hohenlimburgu. Zlatý pátek pro české barvy pokračoval zlatostříbrnou sobotou s finálovými jízdami kajakářů a kajakářek. Dvě stříbra putují do klanu Galuškových díky druhým místům Karolíny a Antonie.

Zlato pro deblkánoisty

Medailové žně odstartovala dvojice Albert Kašpar - Vojtěch Mrůzek v kategorii C2 do 23 let, kdy byli nejrychlejší z celého pole a připsali si evropský titul. „Je to krása, nepopsatelný pocit,“ okomentoval Mrůzek.

Galuskova Karolina„Chvilku jsme si na to museli počkat, ale dělali jsme, co jsme mohli a nakonec to vyšlo,“ dodal Kašpar. „Při semifinále jsme opět rozbili loď a byla tam menší díra, ale zalepili jsme to a ve finále perfektní,“ informoval Mrůzek.

V neoficiální kategorii C2 juniorů byla nejrychlejší česká posádka Jan Vrublovský, Petr Novotný.

Stříbrné sestry Galuškovy

Už v dopoledních semifinálových jízdách skončily sestry Galuškovy svorně na třetím místě. Sdílejí přitom jednu loď. Na úspěch z juniorského mistrovství světa navázala kajakářka Antonie Galušková stříbrem. V kategorii do 23 let těsně před Antonii přidala do rodinné sbírky stříbro i Karolína.

„Jsem strašně ráda za svoji jízdu, jelo se mi fajn. Byly tam teda dva hloupé šťouchy. Po tom druhém jsem slyšela, že mám padesátku, ale nevěděla jsem o tom, tak jsem raději přidala a v cíli už nebyla. Tak jsem byla ráda. Musím říct, že bych si nezasloužila vyhrát se dvěma šťouchy, takže jsem ráda, i když to bylo těsné,“ zhodnotila Karolína Galušková. Předstihla ji jenom rakouská závodnice Viktoria Wolffhardtová.

Kaspar MruzekMladší ze sester Antonie opět útočila na nejvyšší příčky. „Do devatenácté brány se mi jelo naprosto, naprosto skvěle. Pak jsem tam v té bráně strávila více času, než jsem chtěla, ale věděla jsem, že mám medaili a jsem ráda, že vyhrála Laia Sorribes,“ radovala se stříbrná kajakářka mezi juniorkami.

Foto: Alena Ceplová

Neděle, 20/08/2017
11:00 – 15:30 Semifinále & Finále C1W U23, C1M U23, C1W Junior, C1M Junior

Startovní listina a live výsledky:
https://siwidata.com/canoe123/eca?SessionKey=siwidata.1190

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

AusOpen 2017

SP 2016 Tacen

logo Tacen2016

Tacen (SLO)
9. - 11. 9. 2016

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF