Kanoe.cz

Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler slaví další vítězství v Světovém poháru

kaspar sindler MPo bronzové medaili z mistrovství Evropy, vítězném finále na prvním Světovém poháru v Troji a stříbru z Augsburgu přidávají Jonáš Kašpar a Marek Šindler další cenný kov do své už tak rozsáhlé sbírky. I s jedním dotykem si dokázali v Markkleebergu dojet skvělou jízdou pro další vítězství v závodě SP. Poprvé v letošní sezóně zůstali čeští kajakáři i přes dvojnásobné zastoupení ve finále bez medaile.

Po nepovedeném finále olympijského závodu vlétli deblíři Kašpar se Šindlerem do nové sezóny jako vzrůstající uragán. Z mistrovství Evropy si přivezli bronz, na prvním Světovém poháru v Troji absolutně deklasovali startovní pole a bez problémů zvítězili, na což navázali i v Lipsku. Z druhého závodu SP si přivezli stříbro.

„Těžko říct, kde se vzala ta skvělá forma, co nás letos provází, až to zjistíme, tak si ji určitě podržíme i do další sezóny. Zatím jedeme na neskutečné vlně a finále nám vychází dobře,“ potvrdil pohodu této posádky háček Jonáš Kašpar. „Před kolotočem závodů SP jsme plánovali vynechat poslední dva a připravovat se na mistrovství světa, ale tuhle pozici teď už pustit nemůžeme,“ s úsměvem dodal zadák Marek Šindler a potvrdil, že tahle posádka plánuje udržet první pozici v žebříčku Světového poháru až do samotného konce. Druhá česká posádka Ondřej Karlovský a Jakub Jáně obsadila ve vyrovnaném finále pátou pozici. Bratři Hegerové si na svém prvním závodě SP v kariéře připsali smolné jedenácté místo.

Nadvláda českých kajakářů v letošních závodech skončila až na třetím závodě. Jiří Prskavec nenavázal na své předchozí tři medaile a poprvé zůstal letos mimo pódium. S šestým místem může být spokojený, vrásky na čele mu po dojetí dělaly chyby, kterých se ve finálové jízdě dopustil.

„S finálovým umístěním můžu být spokojený, bohužel jízda mi nevyšla vůbec podle představ. Šesté místo pro mě zatím znamená letos nejhorší umístění, což rozhodně není špatné,“ zhodnotil dnešní vystoupení průběžně třetí kajakář bodování SP. „V závěru mi už chyběly síly a nebylo z čeho brát, teď se těším na zasloužené volno a potom se vrátím zpátky do plného tréninku.“

Vavřinec Hradilek protrhl smůlu, která ho zatím provázela v semifinálových jízdách, a poprvé si letos vyjel finále. V něm bohužel nenavázal na povedenou jízdu a uzavřel finálovou desítku. Vít Přindiš stejně jako Ondřej Tunka skončili tentokrát před branami finále, potvrdil tak, že v Lipsku se mu letos nedaří. I přes to stále drží nadějné druhé místo v celkovém hodnocení SP.

Tereza Fišerová potvrdila vzrůstající formu a znovu postoupila do finále, nutno dodat, že semifinálová jízda měla opravdu špičkové parametry. Ve finále se jí už tolik nedařilo a skončila stejně jako Prskavec na šesté příčce. V hodnocení SP drží čtvrté místo jen tři body za třetí Němkou Lenou Stoecklin.

Zítra závod pokračuje kategoriemi K1 ženy a C1 muži.
Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/markleeberg-2017/rankings-results
Živý přenos: https://www.youtube.com/user/CanoeKayakTV

Foto: Alena Ceplová

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF