Kanoe.cz

Bez nich by to nešlo – Karel Žůrek

zurek kareKarel Žůrek patří už dlouhodobě mezi mnohé dobrovolníky, kteří spolu s členy oddílu USK Praha organizují závod Světového poháru ve vodním slalomu v Praze - Troji. Co práce dobrovolníka obnáší a jaké zážitky může naopak přinést, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Karle, jak ses vlastně k práci dobrovolníka poprvé dostal?

Už v roce 2006 jsem si všiml výzvy na internetu k práci dobrovolníka při mistrovství světa a nabídka mě zaujala. Na vodě jsem jezdíval, a proto mám k vodnímu slalomu blízko.

Co tě na práci dobrovolníka nejvíce baví?

Parta lidí kolem vody. To je důvod, proč se do Troje každý rok rád vracím.

Jaká je náplň tvé práce dny před závodem a při závodu samotném?

Připravujeme celý areál, což znamená výstavba plotů, příprava parkoviště pro závodníky i diváky a spousta dalších naoko zbytečností, kterými bych čtenáře nerad zatěžoval. Samozřejmě připravujeme závodní trať, která se v neděli ihned po závodě mění zpátky na tréninkovou. Při závodě je pak mým jediným posláním fandit našim!

Pohybuješ se kolem nejlepších světových slalomářů, kdo ti je nejvíce sympatický a komu fandíš?

Těžká otázka. Nejvíce samozřejmě fandím českým reprezentantům, ale atmosféra je tady tak výborná, že fandíme opravdu všem.

Máš nějaký nezapomenutelný zážitek, na který z Troje rád vzpomínáš?

Vybavuji si pohled na loděnici zničenou povodněmi v roce 2013. Tehdy to s organizací mistrovství světa vypadalo bledě, ale za 3 měsíce jsme vše dokázali dostat do stejného stavu, možná i lepšího, než byl před velkou vodou. Mistrovství světa mohlo proběhnout se vší parádou. Největším zážitkem pro mě zůstává finále kajakářů, kdy se při jízdách Vávry Hradilka a Jíři Prskavce otřásala tribuna pro dva tisíce diváků.

Stíháš kromě práce na přípravách závodu i další věci?

Minulou sobotu jsem byl na Muzejní noci a navštívil jsem Vojenské muzeum a památník na Vítkově. V pondělí jsem si projel centrum Prahy na kánoi při Pádlojízdě, což bych rád doporučil všem, kteří tuto skvělou akci na vlastní kůži ještě nezažili. Prioritou pro mě ale stále zůstává organizace závodu.

Příští rok čeká Troju poprvé v historii mistrovství Evropy, uvidíme tě i zde?

Pokud se nestane nic neočekávatelného, tak si takovou akci rozhodně nenechám ujít a za rok se tu zase potkáme. Vyzývám všechny, kteří mé odpovědi zvládnou až do konce, aby za rok přijeli a vyzkoušeli si práci dobrovolníka sami. (smích)

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF